poniedziałek, 21 grudnia 2015

Przedświąteczne spotkanie DKK
W grudniowe popołudnie  w Gminnej Bibliotece w Krzeszycach, przy świecach wśród bombek, kolorowych lampek i w ciepłej przedświątecznej atmosferze odbyło się kolejne  spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki. Na początek mały rekonesans dobiegającego już końca 2015 roku. Następnie coś dla podniebienia czyli domowe  pierniczki i ciasteczka dla każdej z pań ,a dla wzbogacenia ducha dyskusja na temat książki ,,MAMINSYNEK’. 

Natasza Socha autorka omawianej książki ,,Maminsynek” to wnikliwa obserwatorka otoczenia i ludzkich zachowań, dba o szczegóły i realistycznie przedstawia bieg wydarzeń. Z najmniejszymi detalami opisuje relację matka-syn, która może szokować, przerażać lub bawić. Ukazuje smutną, ale prawdziwą rzeczywistość. Nawiązaniem do tematu powieści jest streszczenie napisane przez jedną z członkiń naszego DKK panią Julię Majkut:

Książka „Maminsynek” , napisana przez Nataszę Sochę opisuje relację matki z synem. Już od wczesnego dzieciństwa matka chroniła syna przed kolegami i wszelkimi niedogodnościami. Także pobyt w przedszkolu zakończył się po jednym dniu. Niestety już edukacja szkolna była nieuchronna, gdyż był to obowiązek. Matka czyniła wszelkie starania aby nauka nie sprawiała mu trudności i aby nie miał przykrości od kolegów, chociaż w tym czasie zaprzyjaźnił się z „Kurczakiem”. Studia które także wybrała mu matka, przeszły bez większych kłopotów, jak i załatwiona praca. Kolejne kobiety jakie znajdowały się u boku Leandera musiały być zaakceptowane przez matkę. Kolega „Kurczak” namawiał go usilnie do założenia rodziny i wyprowadzenia od matki. Niestety 40-letni już Leo uznał, że najlepiej mu mamusi, która każdy niewygodny drobiazg usuwa mu z pod nóg. Jedna z kobiet zakochana w mężczyźnie postanowiła za wszelką cenę go zdobyć. Amelia po wielu utarczkach z mamusią wykorzystała Leo zachodząc z nim w ciążę, czym spowodowała, że zamieszkał z nią. 

Na zakończenie, prowadząca spotkanie Jolanta Solińska obdarowała wszystkie,, klubowiczki” najserdeczniejszymi, życzeniami z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego 2016 Roku, czego również wszystkim czytelnikom życzymy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz