czwartek, 3 grudnia 2015 Ostatnie spotkanie z Zofią Czerwińską  
 w ramach projektu "Akcja: e-motywacja"

„Świat idzie do przodu, to Ja się nie zgadzam aby szedł beze mnie.
       Z niewiadomych mi przyczyn nigdy się w życiu nie nudzę. 
I to właśnie jest strasznie nudne”

Tak na spotkaniu  z  seniorami 03 grudnia 2015roku w krzeszyckiej bibliotece
na Akcji e-motywacja  powiedziała  znana aktorka teatralna i filmowa 
Zofia Czerwińska.
 Aktorka wraz z  psychologiem Tomaszem Kozłowskim mówiła  o optymizmie i sympatii... do siebie, a także o samotności i metodach oswajania się z nią,  próbowali widzom przekazać jak najwięcej informacji  i porad,  jak można radzić sobie  z samotnością .

Oto kilka cennych  zdań przekazanych przez   Tomasza Kozłowskiego i Zofię Czerwińską:

 -Mamy kłopot mówienia czegoś ważnego i miłego dla drugiej osoby a tak nie powinno być. Bliższe są nam intrygi, pomówienia. Na to szkoda czasu.

-Samotność ma się w sobie, ona towarzyszy nam przez całe życie, ale to nie powód do rozpaczy.

-Starość  to nie rozpacz, to kolejny etap naszego życia, trzeba tylko poszukać na nią sposobu- jak sobie z nią radzić, bo w życiu jest ważna przyjaźń i pomoc drugiej osobie i zwierzęta i tak można wymieniać bez końca. Trzeba tylko chcieć a chcieć to móc- wierzcie mi, kobiecie, w sile wieku z przewagą wieku.

- Jeśli doskwiera nam samotność: bierzcie zwierzęta, które dadzą Wam bardzo dużo, w tym pomogą też ruszyć się z przed telewizora.
                        
           Zofia Czerwińska słynie z niebanalnego humoru i dystansu do siebie. Wzięła udział w ponad 300 produkcjach filmowych i teatralnych. Zagrała, m.in. Zofię Nowosielską w kultowym serialu "Czterdziestolatek", Balcerkową w "Alternatywach 4", Irenkę w "Misiu", uczestniczkę wyprawy w "Rejsie" i gosposię Karpielów w filmie "Poszukiwany, poszukiwana". Prywatnie Zofia Czerwińska jest miłośniczką zwierząt, a także zwolenniczką nowych technologii, korzystającą z komputera i internetu.

Kończy się cykl wirtualnych spotkań ze znanymi postaciami życia kulturalnego w ramach projektu "Akcja: e-motywacja", w którym bierze udział, m.in. Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszycach
       
  Czwartkowe spotkanie było ostatnim z cyklu wideo-konferencji, organizowanych w ramach projektu edukacyjno-animacyjnego dla seniorów, a realizowanego przez biblioteki w całym kraju we współpracy z Fundacją Orange. Jego celem jest aktywizacja ludzi starszych, zachęcanie ich do wyjścia z domu, by spotykali się ze sobą, nawiązując nowe znajomości oraz dzieląc się własną wiedzą i doświadczeniem. Dopingowały  do tego znane osoby, które podczas wirtualnych spotkań opowiadały o swoim życiu, zamiłowaniach i marzeniach. Wcześniej opowiadali o nich, m.in. Emilia Krakowska, Krystyna Kofta , Halina Norowicz , Ewa Nowicka- Rusek i Tomasz Kozłowski ,który był gościem każdego spotkania.

Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszycach serdecznie dziękuje  wszystkim seniorom  za aktywny udział  we wszystkich pięciu  wideo spotkaniach – nowej formie  aktywnego  i wartościowego spędzania  czasu.

Zapraszamy na kolejne spotkania i zajęcia w bibliotece.
Już  niedługo bo 08.12.2015r. o godz. 17 00 
–warsztaty rękodzieła z udziałem Marzanny Rzemienieckiej .
Temat warsztatu: kordonkowa bombka bożonarodzeniowa
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz