poniedziałek, 21 grudnia 2015

Mikołajki w MuszkowieDzień mikołajek,
to nie dzień bajek,
tu wszystko stać prawdziwe się może,
więc jeśli wierzysz w świętego Mikołaja
możesz być pewny - on Ci pomoże!

W sobotę 5 grudnia w godzinach popołudniowych nasze pociechy odwiedził Święty Mikołaj, który wraz z workiem pełnym prezentów przyniósł również baśniową i świąteczną atmosferę.
Organizatorem spotkania był Sołtys Muszkowa wraz z Radą Sołecką oraz Gminna Biblioteka Publiczna- filia w Muszkowie.
Na imprezę Mikołajkową przybyły dzieci z Muszkowa w wieku od 1l. do 14l. w tym roku było aż 58 dzieci! Po przywitaniu przez prowadzącego Dawida Wojtaś dzieci oraz rodziców, dziadków, dzieciaki zapytane ,, Czy w tym roku były grzeczne?” chóralnie odpowiedziały, że TAK!  Po takiej deklaracji wszystkie dzieci wraz z rodzicami zostali zaproszeni do wspólnego kolędowania z Dagmarą Dudurycz i Natalią Gaik (uczennice    z Sulęcińskiego Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych), które pięknym głosem umiliły nasze spotkanie.  Kiedy zegar wybił godzinę przybycia św. Mikołaja, na progu Sali wiejskiej pojawiła się postać ubrana w czerwony kostium, trzymająca ogromny worek , na twarzach dzieci pojawił się uśmiech ,,od ucha do ucha’’ oraz zachwyt. Mikołaj zajął swoje miejsce       i zapraszał wszystkie grzeczne dzieci do siebie, na wszystkich czekały prezenty. Gdy każde dziecko zostało już obdarowane wspólnie z Mikołajem tańczyły w kółku , jeszcze w wielu oczach najmłodszych było widać iskrę szczęścia. Kiedy  musieliśmy pożegnać naszego Szanownego Gościa, który śpieszył się z wizytą do innych dzieciaków, wspólnie przystąpiliśmy do zabaw m.in. uciekające krzesła, zumba. 
Wszyscy mali goście rozchodzili się do domów z wielkimi uśmiechami na buziach, radośni, obdarowani prezentami i zadowoleni z miło spędzonego dnia.
Organizatorzy serdecznie dziękują za zaangażowanie i pomoc przy organizacji :
Wszystkim mieszkańcom Muszkowa za szczególne wsparcie naszej inicjatywy, Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii, Sylwii Kołodyńskiej, Czesławowi Cieślak, Dawidowi Wojtaś, Dagmarze Dudurycz, Natalii Gaik, Grażynie Łankowskiej, Jolancie Turek, Janinie Niemczyn, Katarzynie Uruskiej, Arkowi Malarek, Alicjii Kubiszyn.

Ewelina Niemczyn
Anna Blatkiewicz


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz