wtorek, 1 grudnia 2015Wróżby między... wersami czyli andrzejki w bibliotece!

Andrzejkowe wróżby i czary to doskonała okazja do rozbudzania zainteresowań bogactwem i różnorodnością tradycji ludowych. W dniu Świętego Andrzeja w filii Gminnej Biblioteki w Muszkowie przybyły dzieci/ klubowicze  Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży z Muszkowa.
Andrzejki, to tradycyjna okazja do wróżb i przepowiedni. Przybyłe dzieci mogły poznać swoją przyszłość, imię ukochanej/ukochanego i dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. Nasze spotkanie zaczęliśmy od poznania historii Andrzejek.
Nieodłącznym elementem Andrzejek jest wróżenie z wosku, czego nie zabrakło także i na naszym spotkaniu. Roztopiony wosk laliśmy przez dziurkę od klucza, w ten sposób powstawały fantazyjne kształty, które odczytywaliśmy rzucając cień na ścianę.
W czasie Andrzejkowych wróżb nie mogło też zabraknąć wróżenia z butów.  Aby dowiedzieć się która z panien, z grona wróżących  jako pierwsza wyjdzie za mąż. Nie zabrakło także wróżby z andrzejkową butelką.
Było też wróżenie z : kart, numerologii, wylosowanych postaci oraz drzewko szczęścia. Oprócz tych niezwykłych atrakcji wszyscy zostali uroczeni smacznym poczęstunkiem. Przy dobrej muzyce i świetle świec mieliśmy okazję potańczyć oraz porozmawia z przyjaciółmi.
Andrzejkowy wieczór zachował swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie…


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz