piątek, 21 grudnia 2012Wieczór wspomnień oraz
podsumowanie 5-letniej działalności DKK


Czytać? Czytać Czytać!
Kto lubi czytanie książek, kto lubi płynąć wyobraźnią zawsze i wszędzie znajdzie czas na czytanie. Jedni czytają z obowiązku, jedni z pasji a inni z konieczności.
Dyskusyjne Kluby Książki, które ostatnio wznowiły działalność stwarzają możliwości, że w dobie dostępu do internetu są także zwolennicy prawdziwego kontaktu z książką.
DKK przy Bibliotece Gminnej już pięć lat prowadzi bardzo ożywioną działalność. Spotkania odbywają się raz w miesiącu i mają charakter dyskusyjno – towarzysko – odkrywczy. Na spotkaniach rozmowy dotyczą treści wybranych lektur lub okolicznościowe ściśle związane z książką.
Dzień 12 stycznia 2012 roku – dzień jubileuszu DKK był dniem wspaniałym. Były gratulacje, owacje, tort i długie rozmowy. Wspomniano autorów książek i innych przedstawcieli kultury, którzy byli gośćmi Dyskusyjnego Klubu Książki np.: B.Wachowicz, Bakuła, Krakowska...
Kierownik Biblioteki w Krzeszycach Jolanta Solińska wraz z pracownikami filii Elżbiety Dominiczak w Muszkowie i Doroty Gawrońskiej w Kołczynie prowadzą kroniki, albumy, aktualne wystawy tak, że w miejscach tych tętni życie kulturalne i edukacyjno – oświatowe.
Tu naprawdę coś się dzieje! Do biblioteki przychodzą wszyscy bez względu na wiek. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, a niektórzy mogą porozmawiać o przeczytanym w gronie innych miłośników słowa pisanego.
Dyskusyjny Klub Książki jest faktycznie dyskusyjnym – wystarczy zbliżyć się do czytelni w dniu spotkań klubowiczów.
 Gwar jaki się słyszy jest wynikiem spotkań i należy się cieszyć, że nie zamykamy się w kokonach telewizorni.
DKK w Muszkowie ( ma 3 lata ) pozdrawia klubowiczki z Krzeszyc, dziękujemy za możliwość uczestniczenia w ciekawych spotkaniach
wyjazdach

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz