czwartek, 25 stycznia 2024

 

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki  w kołczyńskiej bibliotece.

 

           Pierwsze spotkanie w nowym roku odbyło się 18.01.2024.

Tematem dyskusji była książka Anny Kaczanowskiej pt. „Okaleczone”.

 

           "Okaleczone" to historia której nie chciałby przeżyć żaden rodzic, a że psychopatów nie brakuje to może wydarzyć się naprawdę. To opowieść o chwili nieuwagi, ale i braku odpowiedzialności opiekunów.

Sześć miesięcy temu prokurator Hanna Osul w nie do końca jasnych okolicznościach straciła męża i 6 -letnią córkę. Pomimo, że nie przepracowała jeszcze tego wydarzenia w swoim życiu postanawia wrócić do pracy.

Pierwszej nocy, w której pełni prokuratorski dyżur dzwoni telefon – podkomisarz Mirek Hetski informuje ją, że doszło do zabójstwa sześcioletniej dziewczynki, którą ktoś przebrał w białą sukienkę, a następnie wytrzewił. Żaden ze śledczych nie widział jeszcze tak makabrycznego miejsca zbrodni: Ci co zdobywali doświadczenie za oceanem twierdzą, że to dopiero początek serii… czy mają rację?

W wyniku prowadzonego śledztwa udaje się odnaleźć narzędzie zbrodni. Dochodzi nawet do aresztowania podejrzanego. Ten jednak z powodu braku dowodów zostaje zwolniony. Nad śledztwem zawisa ryzyko umorzenia, jednak prokurator napędzana własnymi demonami zrobi wszystko, żeby odnaleźć zabójcę.

Kolejne spotkanie w lutym.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz