środa, 31 stycznia 2024

Mali goście w bibliotece.

 

30.01.2024r.

 

Odwiedziny przedszkolaków w bibliotece w Krzeszycach.


W ostatni wtorek naszą bibliotekę odwiedziła najmłodsza grupa miejscowego przedszkola im. Misia Uszatka. Po zapoznaniu  dzieci z pracą bibliotekarza, przyszli czytelnicy złożyli obietnice, że będą nas regularnie odwiedzać wraz z rodzicami. Co nas bardzo ucieszyło. Dzieci przeglądając książeczki z zainteresowaniem, miały w związku z nimi wiele pytań. Między innymi, jak się  wypożycza wybraną książkę ? jak długo można książkę mieć
w wypożyczeniu?  Ile lat powinno się mieć aby zostać czytelnikiem? Oczywiście żadne z tych pytań nie pozostało bez odpowiedzi.

Następnie dzieci poznały bajki z serii Kamishibai, wywodzące się z Japonii. Po wysłuchaniu jednej z nich, zatytułowanej ,, Mój przyjaciel Kemushi”, odpowiadały na pytania zadawane  przez panie bibliotekarki oraz opiekuna grupy.

Nie zabrakło zabawy ruchowej . Wspólnie z dziećmi pobawiliśmy się w ,,falujące morze” oraz ,,sałatkę owocową” przy użyciu chusty Klanza.  Wiele radości sprawiły zaproponowane zabawy, ale też pobudziły wyobraźnię poprzez zaskakujące, dziecięce skojarzenia.


Mamy nadzieję, że wizyta przedszkolaków w bibliotece w Krzeszycach nie pozostanie szybko zapomniana i w niedalekiej przyszłości ponownie nas odwiedzą.

Do zobaczenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz