poniedziałek, 19 grudnia 2022

Wkrótce święta – zajęcia świąteczne DKK dla dzieci w Muszkowie

 

W dwa grudniowe popołudnia odbyły się Świąteczne Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w GBP- filii w Muszkowie.
Dzieci z ciekawością wysłuchały opowiadania pt. ,, Zagadka złodzieja świąt’’ L. Bjärbo. Detektywistyczna opowieść skradła serca dzieci . Na pierwszym planie mamy małego bardzo sympatycznego bohatera Elofa, który uwielbia świąteczne tradycje. Ma tez zapał małego detektywa. Poznajemy rodzinę Elofa, kochającą mamę, małego chłopca, który nie pamięta taty oraz dojrzewającą dziewczynę . W tej książce znajdujemy wiele trudnych tematów , skomplikowanych emocji w patchworkowej rodzince ale jest także radość z pieczenia wspólnie pierników, zapalania świec adwentowych czy wybierania choinki. Jest także nadzieja na to, że te święta to czas aby odkryć szczęście i miłość.

Po wysłuchaniu tej historii dzieci przystąpiły do części plastycznej, w której pierwszego dnia wykonały tekturowego Mikołaja, a drugiego adwentowe kalendarze. Efekty ich pracy były bardzo niesamowite . Podczas spotkań wspólnie bawiliśmy w zjadanie pierniczków, karmiliśmy głodnego Mikołaja czy chodziliśmy pod kijem LIMBO.

Bardzo dziękuje wszystkim dzieciom za uczestnictwo w zajęciach.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz