środa, 21 grudnia 2022

Świąteczne DKK dla dzieci w Krzeszycach

 

19.12.2022r.


Dyskusyjny Klub Książki w Krzeszycach i Zaczarowane podróże.

Podczas ostatniego już w tym roku spotkania w bibliotece w Krzeszycach mieliśmy okazję  poznać kilka ciekawych miejsc na mapie świata. Za sprawą książki Beaty Ostrowickiej pod tytułem ,,Zaczarowane podróże”, mogliśmy dowiedzieć się czegoś więcej o kulturze, tradycjach kulinarnych, nie tylko świątecznych, z różnych części Europy.

,,Zaczarowane podróże” to książka, która  mówi nam o świecie. Były tam zwiedzane miasta np. Kaszuby, Kraków, Toruń itd. Warto przeczytać tą magiczną książkę bo dowiecie się troszeczkę  o Polsce i o świecie.  Bardzo a to bardzo polecam tą książkę wszystkim dzieciom.

Beata Ostrowicka jest polską pisarką urodzoną w 1966 roku. Jej specjalnością są powieści dla dzieci i młodzieży. Debiutem była książka "Niezwykłe wakacje" wydana w 1995 roku. Jest laureatką wielu nagród za swoją twórczość, a także posiada wpis na Listę Honorową im. H. Ch. Andersena. Współpracuje z dziecięcymi czasopismami takimi, jak "Miś", czy "Świerszczyk". Jej powieści zostały utrwalone w postaci dźwiękowej, a jedna z nich zaprezentowana na deskach teatru.
Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, a w latach 2000–2004 pełniła funkcję członka Zarządu Oddziału Krakowskiego SPP. Od 2006 należy do Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia IBBY.

Po wysłuchaniu przeczytanych fragmentów książki dzieci własnoręcznie wykonały stroiki –lampiony z wykorzystaniem słoików po przetworach, gałęzi świerku, suszonych owoców i sznurka. Powstały piękne prace, którymi śmiało można udekorować stół wigilijny czy parapet okienny. Po zakończeniu prac ręcznych uczestnicy zagrali w grę ,,Memory –Flagi państw”, utrwalając w ten sposób kształty i kolory flagi różnych krajów świata.

Dziękujemy naszym młodym czytelnikom za wspólny, kreatywnie spędzony czas
w bibliotece i do zobaczenia już w Nowym  2023 roku.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz