wtorek, 29 listopada 2022

Spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki w Bibliotece w Krzeszycach

 

24.11.2022r.

 

Spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki w Bibliotece
w Krzeszycach

Podczas ostatniego spotkania w krzeszyckim Klubie Książki, panie rozmawiały na temat powieści ,,Blisko mnie” Amandy Reynolds.
Amanda Reynolds - pisarka, a wcześniej nauczycielka, trener sprzedaży i przedsiębiorca.
W 2011 roku założyła Cotswold Creative Writing, ucząc pisania dwa razy w tygodniu przez pięć lat. Na rynku wydawniczym zadebiutowała mocną powieścią „Blisko mnie” (2017).
Kolejne jej książki to „Lying to uou” (2018) i „The hidden wife” (2019).

,,Blisko mnie” to pasjonująca opowieść o poszukiwaniu prawdy o samym sobie
i swojej rodzinie. Jo Hardings traci częściowo pamięć. Jak doszło do wypadku?
Kim była wcześniej? Czy wizja idealnej matki i żony to jedynie stek kłamstw?

Jo Hardings budzi się w szpitalu. Nie za bardzo pamięta, co się stało. Gorzej! Uświadamia sobie, że nie pamięta wydarzeń minionego roku. Dowiaduje się, że spadła ze schodów i na skutek tego nieszczęśliwego wypadku nastąpiła u niej częściowa amnezja wsteczna. Mąż
i dzieci zapewniają Jo, że wszystko jest w porządku, jednak coś w ich zachowaniu nie daje kobiecie spokoju. Czyżby wszyscy ukrywali przed nią jakieś tajemnice? Jaka jest prawdziwa, nie zaś ta oficjalna wersja wydarzeń? Ze szczątkowych informacji i wspomnień Jo próbuje zrekonstruować wypadki ostatnich dwunastu miesięcy. Czyżby wcale nie była idealną żoną
 i matką? A może jej upadek ze schodów nie był wcale nieszczęśliwym wypadkiem?
Z każdym dniem wychodzą na jaw nowe, mroczne tajemnice.

Książka to powieść obyczajowa z mocno rozbudowanymi wątkami psychologicznymi. Autorka znakomicie odmalowuje przed nami nastroje i rozterki bohaterów. Postaci, które tworzy są wielowymiarowe i zdają się żyć własnym życiem. Poza tym Amanda Reynolds po mistrzowsku stosuje suspens. Dzięki temu powieść tę czyta się niczym sensacyjny kryminał. Akcja płynie niezwykle wartko. Z wypiekami na twarzy śledzimy losy głównej bohaterki zmierzając do zapierającego dech w piersiach finału.


Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy w grudniu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz