poniedziałek, 28 listopada 2022

Ach ta Anka- Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci w Kołczynie

 

Ach ta „ Anka Skakanka”- Dyskusyjny Klub Książki w kołczyńskiej bibliotece.

 

15 listopada spotkaliśmy się w bibliotece na kolejnym dziecięcym spotkaniu.

Przeczytaliśmy wspólnie książkę Agnieszki Chylińskiej pt.” Anka Skakanka”.

Ta historia to promyk światła w mrocznym świecie, w którym wszyscy chowają się w domach ze względu na tajemniczy wirus, a dorośli obawiają się o pracę.

Mamy tutaj mamę Ani- niezwykle utalentowaną i znaną pianistkę, która przez pandemię zmuszona jest do pozostania w domu ze względu na odwołane koncerty. W domu opiekuje się córką Basią oraz tytułową Anką Skakanką, która wymaga szczególnej opieki. I tutaj też Chylińska od czasu do czasu wypowiadała się na temat swoich dzieci o tym, że wymagają opieki i dużo więcej uwagi niż inne dzieci.

Ania jest zdecydowanie inna niż jej rówieśnicy. Nie lubi się przytulać ani nawiązywać kontaktu wzrokowego. Często wpada w złość a gdy to robi stara się ją rozładować nadmierną ruchliwością. Książka stara się zwrócić uwagę na to, że nie wszyscy ludzie są tacy sami. Każdy jest stworzony do czegoś innego i powinien rozwijać się na swój sposób. Historia uczy tolerancji wobec innych zachowań i tego, że nie trzeba się ich bać czy unikać oraz przypomina, że nie tylko dzieci, ale i dorośli mają swoje lepsze i gorsze momenty.

Następnie odbyły się zajęcia plastyczne.

Kolejne spotkanie już w klimacie świątecznym w grudniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz