poniedziałek, 7 lutego 2022

Zakończyły się ferie w Krzeszycach.

 

Ferie zimowe w bibliotece 2022

 

Tegoroczne ferie na półmetku, a w bibliotece w Krzeszycach właśnie rozpoczął się cykl spotkań, podczas których dzieci będą miały okazję
 do wykazania się kreatywnością i  pomysłowością. Wspólnie
z rówieśnikami spędzić miło czas, zamiast oglądać telewizję czy wpatrywać się w ekran monitora czy smartfona.

W pierwszym dniu towarzyszyła nam zabawa ,,Pudełkowe kodowanie”,
z wykorzystaniem wytłaczanek, grochu i kolorowych kartek. Dzieci miały za zadanie stworzyć kod, następnie umieścić odpowiednią ilość ziarenek w wypustkach wytłaczanki. Kolejne zadania polegały na pobudzeniu wyobraźni podczas zabawy ,,Kości opowieści”. Tym razem dzieci miały za zadanie wymyślać historie związane ze sobą tematycznie, a następnie opowiedzieć je zgodnie z ilustracjami na kostkach.  W środę uczestnicy samodzielnie wykonali gogle VR ,dzięki którym oglądali obrazy przestrzenne w 3D z wykorzystaniem telefonu komórkowego.

Zajęciom towarzyszył również teatrzyk ,,Kamishibai” dzięki któremu niektóre dzieci miały okazję po raz pierwszy zetknąć się z tą  formą sztuki.  W związku z tym, że zajęcia odbywały się w bibliotece obowiązkowo każdym zajęciom towarzyszyła książka pod tytułem ,,Dziadki i dziatki czyli o słowach starych i nowych” Agnieszki Frączek, w ramach cyklicznych spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.
Nie zabrakło zabaw takich jak Twister, Posągi czy różne zabawy z chustą Klanza
oraz ,,Muzyczne krzesła” w naszym przypadku były to miękkie siedziska typu pufa.

Nasze warsztaty kreatywno – rozwijające w związku z ograniczeniami związanymi
z obecną sytuacją pandemiczną zostały skrócone. Ograniczona była także liczba uczestników, którzy mogli brać udział we wspólnych zabawach. Mimo wszystko zajęcia się odbyły i sądząc po zaangażowaniu najmłodszych uczestników można śmiało zaliczyć do udanych i efektywnych.

Dziękujemy młodym czytelnikom za sympatycznie spędzony czas
i zapraszamy do biblioteki.     Do zobaczenia.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz