środa, 20 grudnia 2017

Świąteczne spotkanie DKK dla dorosłych w bibliotece KołczynGrudniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
w Kołczynie

       Grudniowe spotkanie Klubu Książki, odbyło się przy świątecznych pierniczkach i miłej atmosferze. Tematem spotkania była książka Tess Gerritsen pt.”Dawca”.
Autorka znana głównie z cyklu thrillerów medycznych, swoją pisarską karierę zaczynała od powieści łączących romans z kryminałem. W pewnym jednak momencie amerykańska pisarka spotkała emerytowanego policjanta, który podróżując po Rosji, nasłuchał się od kolegów po fachu historii o dzieciakach znikających w tajemniczych okolicznościach.

Książka, która wywarła duże wrażenie na czytelniczkach.
   
  Bohaterką powieści jest Abby DiMatteo, młoda absolwentka medycyny, stażystka w szpitalu Bayside, który ma jedną z najlepszych ekip transplantologów. Na przeszczep czeka nastolatek. Chłopak ma kochającą rodzinę i coraz słabszy organizm. Jednak tylko szybki przeszczep może mu uratować młode życie. Ma jednak szczęście. Do jednego ze szpitali trafia pacjent, który wydaje się idealnym dawca narządu. I gdy niemal wszystko jest gotowe, a lekarze ustalają ostatnie testy, z problemami mięśnia sercowego do szpitala trafia Nina Voss, żona wpływowego milionera. I choć według wszelkich zasad pierwszeństwo ma ciężko chory, trzykrotnie znajdujący się w stanie zagrożenia życia nastolatek, serce ma otrzymać pani Voss. Taką nieodwracalna decyzję podjął zespół transplantologów. Szok i niedowierzanie, tak można opisać pierwszą reakcję Abby. Jaką podejmuje decyzję młoda lekarka? Od tej chwili jej świat zaczyna się walić w gruzy…

Tess Gerritsen nie stroni od trudnych tematów. Skupia się na czarnym rynku narządów do przeszczepu. Książka warta przeczytania.
                                                         
 Kolejne spotkanie w styczniu.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz