poniedziałek, 4 grudnia 2017

Dziecięcy DKK w KołczynieDziecięce spotkanie w kołczyńskiej bibliotece


         W jesienne środowe popołudnie 21 listopada odbyło się spotkanie dzieci z Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Kołczynie.  Czytaliśmy książkę Katarzyny Kotowskiej pt.” Jeż”.
       
 Pięknie napisana historia małżeństwa , którzy nie mogli mieć swojego dziecka. Wybudowali dom starannie wybierając miejsce na szczęśliwe dzieciństwo , ale dzieciątko nie mogło się pojawić. Z dnia na dzień w ich życiu zapanowała szarość i smutek. Wtedy Kobieta i Mężczyzna zrozumieli, że ich dziecko urodziło się innym rodzicom. Postanowili, że odnajdą woje dziecko. Udali się więc do Domu Dziecka, tam otrzymali dwuletniego chłopca, synka. Miał on jednak całe ciało pokryte kolcami jak jeż. Bardzo się rodzice zmartwili, że zaszła jakaś pomyłka, że nie mogą mieć synka jeża. Wtedy Królowa Domu Dziecka powiedziała im piękne słowa „ Nie martwcie się, tylko nie patrzcie oczami, bo oczy nie wszystko widzą i mogą Was zawieść. Patrzcie sercem, serce się nie pomyli.” Zabrali więc chłopca do domu i postanowili, że będzie miał na imię Piotr. Przekonywali się powoli do synka, a synek do nich. Powoli wracały do ich życia kolory, a synek co jakiś czas tracił po kilka kolców. W końcu stracił jej wszystkie i był normalnym chłopcem. A działo się to dlatego, że otwierał swoje malutkie serduszko dla nowych rodziców, a oni mówili mu często, że go kochają.
       
Dzieciom bardzo się podobała historia Piotrusia, bo jest to historia o potrzebie miłości. Mądra i wrażliwa, jest napisana tak, że dzieci rozumieją czym jest adopcja i pięknie zrozumiały przesłanie książki. Na koniec dzieci wykonały kolorowe drzewka.
                                                     Wkrótce kolejne spotkanie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz