środa, 20 grudnia 2017

Świąteczne rozmowy z dziećmi na DKK w bibliotece KołczynŚwiąteczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
dla dzieci w bibliotece w Ko
łczynie

W czwartkowe popołudnie w bibliotece w Kołczynie 14 grudnia, odbyło się spotkanie z dziećmi przy książce pt.” Zaczarowane Boże Narodzenie”.
Święta to magiczny czas, każde dziecko czeka z niecierpliwością na Świętego Mikołaja, który przywiezie prezenty. Wszyscy są dla siebie mili, znikają kłótnie i spory. Tak było również w opowiadaniu pt.” Ten wyjątkowy dzień”.

Kotek Migotek obudził się tego dnia szybciej niż zwykle i wyruszył na wycieczkę po domu aby sprawdzić co tak naprawdę się w nim dzieje. Czuł piękne zapachy, które dolatywały z kuchni. Otarł się Migotek o nogę mamy, ale powiedziała tylko żeby jej nie przeszkadzał, bo to wyjątkowy dzień. Znów kotek nie rozumiał co to za wyjątkowy dzień i jest zajęta. Postanowił poszukać dzieci, ale dzieci nigdzie nie było. Kiedy schodził ze schodów zobaczył choinkę w pokoju i bardzo się zdziwił co drzewo robi w domu. Znów usłyszał słowo od taty , że nie może choinki zabraknąć w ten wyjątkowy dzień. Już niczego Migotek nie rozumiał. Wreszcie wszystko wyjaśnił mu śniegowy bałwanek, którego dzieci ulepiły rano na dworze. Opowiedział mu co znaczy ten wyjątkowy dzień, że to Wigilia. Jeden z najpiękniejszych dni w roku.

Następnie dzieci wykonały kolorowe choinki, podczas których rozmawialiśmy o tradycjach i symbolice Świąt Bożego Narodzenia.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz