piątek, 27 lutego 2015,,Flora i Grace'' na spotkaniu DKK w Muszkowie.
Na ostatnim spotkaniu klubu nasze dyskusje, krążyły wokół popularnej angielskiej pisarki  Maureen Lee i jej książki ,,Flora
i Grace'', jest to nowa powieść, autorki min. powieści „Wrześniowe dziewczynki”, „Wędrówka Marty”.
Flora osierocona przez rodziców wychowywała się u ciotki. Jako siedemnastolatka na dworcu kolejowym w 1944 r. spotyka przerażoną młoda kobietę, która przez dziurę w wagonie podaje jej kilkumiesięcznego chłopca, Simona i prosi by go uratowała.  Świadoma okrucieństwa wojny, dziewczyna przyjmuje niemowlę i opiekuje się nim troskliwie jak najczulsza matka. Wraca do Anglii, zaczyna pracę  w hotelu, a koleżanki zajmują się Simonem. Poznaje uroczego mężczyznę, który się w niej zakochuje. Rodzina Flory szybko się powiększa. Rodzi się córka Rose, oraz  Andy, a po 3 latach córka Constance. Wkrótce przed świętami dochodzi do wypadku i Flora zostaje wdową. Po śmierci męża dowiaduje się od ciotki, że ojciec był właścicielem kamienicy w której tamta mieszkała. Ze sprzedaży domu kupuje hotel i cały klan O'Shea. Dzieci rosną, a pewnego dnia wprowadza się Ed i wyjaśnia Florze, kim jest dla Simona. Sprawa Simona łączy ich bardziej niż by się spodziewali, młoda wdowa i ojciec Simona zakochują się w sobie.
Oto wypowiedz jednej z klubowiczki na temat książki:
Fantastyczna, choć zakończenie trochę jak z romansu w stylu: żyli długo
i szczęśliwie. Mimo tego, świetnie się czyta, polecam.

Spotkanie odbyło się w tłusty czwartek a, więc na naszym stole nie zabrakło pączków własnego wypieku. Było miło i smacznie, a na dietę polecamy dobre książki!

Zapraszam na następne spotkanie 19.03.2015r.

Ewelina NiemczynBrak komentarzy:

Prześlij komentarz