czwartek, 29 stycznia 2015

Link do przyszłościMłodzi inspirują młodych


GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W KRZESZYCACH
ZAPRASZA NA SPOTKANIE 30.01.2015 R. godz.10 00


26% młodych ludzi w Polsce (w wieku 15-24 lata) jest bez pracy, a bezrobocie wśród nich jest ponad dwa razy wyższe niż wśród osób dorosłych. Po to, by zainspirować ich do poszukiwania własnej ścieżki zawodowej i zwiększyć szanse na udaną karierę. Projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”. Do bibliotek publicznych w całej Polsce wyruszą młodzi profesjonaliści, którzy opowiedzą o swojej ciekawej, przyszłościowej pracy i zdradzą, jak odnieść zawodowy sukces.

Młodzi profesjonaliści spotkają się z uczniami gimnazjów lub szkół ponadgimnazjalnych i opowiedzą, jaka była ich droga do sukcesu, jak wygląda ich dzień pracy. Będą rozmawiać o nowych zawodach i wspólnie zastanowią się, które z nich są najbardziej przyszłościowe. Każde ze spotkań będzie miało charakter warsztatowy - na uczniów czekają quizy, pytania i wspólne ćwiczenia.
Mariusz Boguszewski, koordynator projektu, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego: Dzięki spotkaniom z młodymi profesjonalistami MŁODZIEŻ będzie mogła przekonać się, że praca może być czymś fascynującym. Dowiedzą się również, dlaczego coraz ważniejszą rolę w życiu zawodowym odgrywają nowoczesne technologie. I że ich znajomość może istotnie zwiększyć szanse na znalezienie pracy praktycznie w każdym zawodzie.

Wśród młodych profesjonalistów są: programista aplikacji mobilnych, grafik komputerowy, metodyk w firmie e-learningowej, specjalista PR w mediach społecznościowych, video manager czy administrator serwisów internetowych. Spotkają się z młodzieżą w bibliotekach publicznych, w miejscowościach liczących do 200 tysięcy mieszkańców.
Relacja ze spotkań: W młodzieży tkwi przekonanie: „po co się uczyć skoro i tak bez większego wysiłku mogę pracować w hucie jako robotnik?”. Wzorce rodziców są podobne. Chciałam pokazać, że warto inaczej. Żeby się chciało chcieć.


Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” to przedsięwzięcie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizowane dzięki środkom firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) upowszechnia nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT), działa na rzecz ułatwiania mieszkańcom małych miejscowości dostępu do informacji, wiedzy, kultury i edukacji oraz inspiruje i zachęca do wspólnego działania. Kluczowym projektem FRSI jest finansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności ogólnopolski Program Rozwoju Bibliotek. Jest to przedsięwzięcie, dzięki któremu biblioteki publiczne lepiej służą mieszkańcom małych miejscowości. W swojej najbliższej okolicy potrzebują oni miejsca, gdzie mogą zdobyć potrzebne informacje, wziąć udział w spotkaniu z ciekawą osobą, wspólnie obejrzeć film, nauczyć się czegoś nowego, spędzać wolny czas. Takim miejscem jest biblioteka publiczna. Dzięki PRB biblioteki mogą wzbogacać i poszerzać ofertę dla mieszkańców małych miejscowości. Oprócz Programu Rozwoju Bibliotek, FRSI prowadzi także inne projekty wspierające rozwój z udziałem ICT, m.in. „Nowe Technologie Lokalnie”, „Link do przyszłości. Młodzi, Internet, Kariera”, „O finansach… w bibliotece”, „RozPRACUJ to z biblioteką”, „Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur”. Projekty są skierowane do przedstawicieli organizacji pozarządowych, młodzieży, seniorów i osób poszukujących pracy – zainteresowanych możliwościami, jaki stwarzają nowe technologie, chcących zdobywać nowe umiejętności.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz