poniedziałek, 13 maja 2024

Spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki w Krzeszycach

 09.05.2024r.


Spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki w Krzeszycach połączone
z Dniem Bibliotekarza.


W czwartkowe popołudnie panie z Dyskusyjnego Klubu Książki podzieliły się wrażeniami na temat poruszającej powieści pod tytułem ,,Łabędź” Sylwii Trojanowskiej.
Piękna, a zarazem trudna historia  o sile rodzinnych więzi, o woli życia, nadziei i miłości, trwających nawet w obliczu okrucieństwa wojny.

Treść powieści ,,Łabędź”.

Rok 1938, podbydgoski Fordon. Młodziutka Anna Łabędź przygotowuje się do rozpoczęcia nauki
w warszawskiej szkole pielęgniarskiej. Dziewczyna ma ambitne plany i jest zdecydowana walczyć
 o marzenia, dlatego zatrudnia się w kawiarni, by zarobić pieniądze na nowy etap życia.
Początkowo wszystko układa się po jej myśli, ale Fortuna bywa ślepa.
Anna musi stawić czoła sytuacjom, na które żaden człowiek nie jest w stanie się przygotować, oraz dokonać wyboru między wiernością wobec więzów krwi a zakazaną miłością. Na jej drodze staje bowiem tajemniczy Niemiec. Dziewczyna, znając przywiązanie swojego ojca do wartości narodowych, czuje się podczas spotkań z ukochanym tak, jakby zdradzała rodzinę. Mężczyzna natomiast wie, że naziści zabiliby go, gdyby dowiedzieli się o jego relacji z Polką.
Wiszące w powietrzu widmo wojny postawi ich oboje w obliczu dramatycznego wyboru.

 Sylwia Trojanowska jest absolwentką studiów o kierunku biznes. Na początku swojej kariery zawodowej Trojanowska współpracowała z osobami prywatnymi i firmami, opracowując dla nich strategie biznesowe, jak również doradzając model prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Wiedza wyniesiona z okresu studiów zaowocowała u Trojanowskiej wypracowaniem strategii biznesowych. Trojanowska to także mówca motywacyjny i coach. Kontakt z literaturą, jak również krytyczna, pragmatyczna analiza otaczającej rzeczywistości sprawiły, że Trojanowska zaczęła poważnie myśleć o zajęciu się pisaniem powieści. Fascynacja sztuką teatralną, muzyką filmową

i kulturą Italii, wywarła ogromny wpływ na jej dalszą twórczość.


Dziękujemy za słowa uznania dla naszej pracy, życzenia, piękne kwiaty oraz wspólnie spędzony czas, naszym przemiłymi uczestniczkom Dyskusyjnego Klubu Książki
w Krzeszycach.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz