poniedziałek, 26 lutego 2024

Ferie w krzeszyckiej bibliotece 2024- podsumowanie.

 

20-23.02.2024r.


Kolorowe Ferie w bibliotece 2024

Spora dawka pozytywnej energii, zabawy, gry umysłowe oraz zajęcia kreatywno- ruchowe przyciągnęły do Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzeszycach sporą grupę dzieci.
Podczas zajęć, każdego dnia na uczestników czekało nowe wyzwanie, a także inny temat spotkania. Ponadto ferie w bibliotece pozwoliły dzieciom na integrację oraz pozbyć się różnego rodzaju barier i osobistych  zahamowań. 


Pierwszego dnia dzieci malowały akrylami na drewnianych plastrach widoki. Powstały bardzo ciekawe prace, od wesołych zwierząt, postaci z gier po nocne pejzaże- Nokturny. Przy okazji poznały nowe techniki malowania oraz wyrażenia związane ze sztuką.
 W związku z Międzynarodowym Dniem Kota, dzieci wykonały portret wcześniej wyciętego pupila, używając farb fluorescencyjnych, dzięki którym kotek będzie świecił w nocy.

Kolejnego dnia uczestnicy mieli spotkanie z panią Krystyną Świątek- instruktor Jogi, która poprowadziła ćwiczenia z dziećmi i zapoznała je z nowymi formami gimnastyki. Dzieci popracowały też nad prawidłowym oddechem i postawą ciała.
Po zajęciach jogi  odbyły się zajęcia recyklingowe, na których wykonaliśmy zabawkę z wykorzystaniem butelek PED, słomek, kolorowych kartonów i kulek styropianu.

W czasie tegorocznych ferii, pomimo braku śniegu dzieci ,,ulepiły” bałwana ekologicznego z różnego rodzaju tworzyw sztucznych. W tym miejscu chcemy podziękować  pracownikom sklepu DINO
w Krzeszycach, za przygotowanie sporej ilości materiałów recyklingowych m.in. folii oraz plastiku, aby nasz bałwan mógł powstać.  Dodatkowo podczas pracy było wiele zabawy i frajdy dla dzieciaków.
 Następnym zadaniem było malowanie pastelami suchymi na papierze  ściernym.
Tematem przewodnim był pejzaż zimowy z zachodem słońca. W swoich pracach uczestnicy wykazali się nieograniczoną wyobraźnią i kreatywnością podczas malowania.
Nie lada wyzwaniem okazało się  wykonanie eko- torby z niepotrzebnych t-shirtów, ponieważ wymagało odrobinę  cierpliwości przy wiązaniu frędzli.
Ostatniego dnia uczestnicy jako drugie zadanie, mieli wykonać pracę przestrzenną z kartonowych klinów. Całość przedstawiała budynki z kolorowymi dachami i żaglówkami na pełnym morzu.

Nie zabrakło zawodów sportowych między innymi: wyścigi w workach, zabawa w kolory czy  rozwiązywanie zagadek detektywistycznych.

Każdego dnia towarzyszyła nam książka. Tym razem były to ,, Nowe przygody skarpetek” Justyny Bednarek, które wspólnie czytaliśmy, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w bibliotece
w Krzeszycach.

Dziękujemy najmłodszym czytelnikom za zaangażowanie podczas zajęć kreatywnych oraz wspólnie spędzony czas w naszej bibliotece.
 Dziękujemy również pani Krystynie Świątek za poświęcony czas i urozmaicenie naszych zajęć,  ćwiczeniami  Jogi.

1 dzień ferii

2 dzień ferii3 dzień ferii
4 dzień ferii

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz