wtorek, 19 grudnia 2023

,,HEJ KOLĘDA, KOLĘDA…”

 

15.12.2023r.

 


Przedświąteczne spotkanie
w bibliotece w Krzeszycach


         W Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzeszycach, miało miejsce przedświąteczne spotkanie uczestników Stowarzyszenia Strefa Aktywności Rozmaitej oraz Koła Gospodyń Wiejskich SAR. Stało się ono niezapomnianym doświadczeniem pełnym radości, wspólnej zabawy i wzajemnego zrozumienia.
Dodatkową, a właściwie główną atrakcją było wspólne kolędowanie, przy dźwiękach akordeonu. Na instrumencie przepięknie akompaniował nam pan Mirosław Kościukiewicz, który również wspólnie z nami śpiewał. Pięknym dopełnieniem świątecznego klimatu były ręcznie dekorowane pierniczki, które królowały na świątecznym stole i były miłą niespodzianką dla każdego z gości.
 

Jak co roku seniorzy z lokalnej społeczności, spotykają się, aby podzielić się swoimi historiami, doświadczeniami oraz aby wspólnie spędzić czas. Atmosfera jest zawsze niesamowita, pełna wspólnego zainteresowania, w aureoli uśmiechów na twarzach wszystkich uczestników tego wyjątkowego spotkania.
Seniorzy opowiadali o swoim dzieciństwie i tradycjach rodzinnych związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.
Spotkanie było doskonałą okazją do zacieśniania więzi międzyludzkich.
Wspólne przygotowanie potraw wigilijnych, dekorowanie stołu czy nawet wspólne śpiewanie kolęd było nie tylko zabawą, lecz również szansą na wymianę umiejętności i doświadczeń.

Dziękując gościom za przybycie dostrzegliśmy ogromną wagę takich wydarzeń.
To nie tylko możliwość poznania historii czy tradycji. To przede wszystkim szansa na budowanie więzi, empatii i szacunku do siebie nawzajem.
Wystarczy przecież na chwilę się zatrzymać i dostrzec tych, którzy nas otaczają i poświęcić im swoją uwagę i choć odrobinę czasu. Więzi są bardzo ważne dla każdego z nas, a dobre relacje między ludźmi pozwalają cieszyć się pięknym życiem.

Wszystkim uczestnikom życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz by w nadchodzącym 2024 roku, każdego dnia potrafili znaleźć choćby najmniejszy
powód do uśmiechu. 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz