wtorek, 14 marca 2023

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci i ,,Masło przygodowe”

 

Przedwiosenne zajęcia dla dzieci w bibliotece w Krzeszycach  z książką pod przewrotnym tytułem ,,Masło przygodowe” Barbary Stenki. Jest to zbiór ciekawych historii  dla młodzieży, które w sprytny sposób wciągają w swój świat młodego czytelnika.

Masło przygodowe to znakomita, przezabawna i brawurowo napisana powieść Barbary Stenki, która opowiada o kilku miesiącach z życia dziesięcioletniej Kasi Koniec. Kasia, śmiemy twierdzić, to jedna z najoryginalniejszych bohaterek, jakie pojawiły się w ostatnich latach w polskiej literaturze dla dzieci i młodzieży. Inteligentna i wygadana hipochondryczka, która każdego dnia naprawia świat i stara się usunąć z niego zło i niesprawiedliwość. Walczy ze szkolnymi oprawcami, wspiera Elizę, ofiarę przemocy domowej, krzewi wśród rówieśników świadomość ekologiczną i wiedzę o rzadkich, zagrożonych wyginięciem gatunkach. Rozwija także własne entomologiczne zainteresowania. W wolnych chwilach namiętnie mierzy sobie temperaturę, by jak najwcześniej dowiedzieć się o nieuchronnej chorobie.


Kilka słów o autorce:
Barbara Stenka
– pisarka, poetka, autorka piosenek, scenariuszy i słuchowisk.
Od 1996 roku pracuje z grupą artystyczną Arfik. Laureatka wielu konkursów m.in.:  ZaiKSu, Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Złotego Kosy. Autorka dwunastu powieści dla dzieci i młodzieży. Jej powieść Masło przygodowe otrzymała I nagrodę w II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Współpracuje z rozgłośniami radiowymi.  Jej teksty umieszczane są w podręcznikach do nauki języka polskiego. Mieszka w Szczecinie.

 Podczas zajęć kreatywnych, które każdorazowo towarzyszą uczestnikom Dyskusyjnego  Klubu Książki, dzieci wykonały obrazki przestrzenne z Hiacyntem w tle oraz kolorowe motyle na klamerce. Dziecięce prace, udekorują okienne parapety i umilą  czas
w oczekiwaniu na pierwsze oznaki wiosny.


Dziękujemy za wspólne czytanie i spędzony czas w bibliotece i do zobaczenia w kwietniu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz