czwartek, 16 lutego 2023

Zakończyły się ferie w krzeszyckiej bibliotece- relacja

 


 ZIMOWE ZAJĘCIA  DLA DZIECI W BIBLIOTECE


W drugim tygodniu tegorocznych ferii zimowych w  bibliotece w Krzeszycach najmłodsi ,,feriowicze” spotykali się codziennie aby  się integrować podczas różnego rodzaju  warsztatów oraz zabaw ruchowych i manualnych. Każdego dnia czekało na nich nowe zadanie do wykonania.
Pierwszego dnia dzieci wykonały prace przestrzenne z drewnianych klinów naklejonych na brystol, tworząc kolorowe domki. Kolejny dzień to malarstwo abstrakcyjne, pod kierunkiem artysty-malarza Urszuli Kołodziejczak.
 Zadanie na dzień trzeci to wielki pejzaż zimowy malowany uprzednio stopami z wykorzystaniem folii bąbelkowej, a następnie wykończony ręcznie. Efektem końcowym był przestrzenny krajobraz przedstawiający beztroskie zabawy na śniegu.
 Przy okazji rozmów o urokach zimy, dzieci podzieliły się wiadomościami na temat dokarmiania zwierząt, szczególnie kiedy panują trudne dla nich warunki pogodowe . Aby zwierzęta mogły przeżyć potrzebna jest czasami pomoc człowieka.

Ostatniego dnia uczestnicy wykonali walentynkową girlandę 3D  z serduszek, w związku ze zbliżającym się świętem zakochanych. A z kolei w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Kota,   stworzyliśmy recyklingowego kotka z rolki po papierze toaletowym. Dzieci przygotowały też karnawałowe maski w stylu weneckim, w których prezentowały się jak na prawdziwym balu.

Każdego dnia towarzyszyła nam zabawa w detektywa, dzieci zamieniały się w detektywów i same przeprowadzały śledztwo pośród regałów naszej biblioteki. Miały do tego celu odpowiednie narzędzia takie jak lupa, miarka  oraz jak przystało na prawdziwego detektywa, ubiór w stylu Sherlokca Holmesa. Zabawa polegała na odszukiwaniu zaginionego przedmiotu na podstawie poszlak, które wcześniej zostały przygotowane.
Nie zabrakło też zabaw przy muzyce jak  taniec na gazecie,  konkurencji z tunelami  Klanza
 czy konkurencji sprawnościowych jak rzuty do celu oraz logicznych gier planszowych.

Na zakończenie naszych ferii w bibliotece uczestnicy otrzymali słodkie upominki, co zawsze sprawia dzieciom przyjemność i uśmiech na twarzy.

Dziękujemy za intensywnie spędzony czas podczas tygodnia w bibliotece.


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz