piątek, 17 lutego 2023

Dyskusyjny Klub Książki z detektywem Pozytywką

 

10.02.2023r.


Dyskusyjny Klub Książki z detektywem Pozytywką

Podczas tegorocznego zimowego wypoczynku w bibliotece w Krzeszycach najmłodsi klubowicze mieli spotkania z nietypowym detektywem, zwanym Pozytywką.
Opowiadania Grzegorza Kasdepke bardzo mocno wciągnęły dzieci w świat głównego bohatera.

Detektyw Pozytywka

Książka detektywistyczna dla młodszych dzieci. Składa się na nią kilkanaście zagadek "kryminalnych", które dzieci mogą samodzielnie rozwiązywać, podążając tropem detektywa Pozytywki. Wątki "kryminalne" dotyczą różnych zjawisk, z którymi mali czytelnicy spotykają się na co dzień, jak np. roztrzaskanie na balkonie wazonu z wodą przez mróz. Próby ich wyjaśnienia uczą logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Na końcu książki zamieszczone są rozwiązania zagadek.

Grzegorz Kasdepke

Polski pisarz dla dzieci i młodzieży, autor scenariuszy, dziennikarz.
Ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Były wieloletni redaktor naczelny magazynu dla dzieci „Świerszczyk”. Współpracuje z takimi wydawnictwami, jak: Literatura, Nasza Księgarnia, Egmont, Wydawnictwo Dwie Siostry, Wydawnictwo Literackie, Tamaryn, Agora i Muza.
Jest laureatem wielu nagród. W 2016 nie przyjął od ministra Piotra Glińskiego Brązowego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Do najpopularniejszych książek Grzegorza Kasdepke, należą "Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko", seria o Detektywie Pozytywce, czy "Horror. Skąd się biorą dzieci?". Jego opowiadania publikowane były w "Świerszczyku", "Ciuchci", "Komiksowie" i w "Wesołych literkach".

Podczas każdego ze spotkań  z Pozytywką, dzieci zamieniały się w detektywów i same przeprowadzały śledztwo pośród regałów naszej biblioteki. Miały do tego celu odpowiednie narzędzia takie jak lupa i strój, jak przystało na prawdziwego detektywa.
Zabawa polegała na odszukiwaniu zaginionego przedmiotu na podstawie poszlak, które wcześniej zostały przygotowane.
 
 

Jak zawsze w tym miejscu dziękujemy, że mogliśmy wspólnie spędzić ten czas.
Do zobaczenia na kolejnym DKK w bibliotece.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz