piątek, 27 maja 2022

Spotkanie DKK dzieci oraz Dzień Mamy w bibliotece w Muszkowie


 Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze, a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska. (J. I Kraszewski)


24 maja spotkaliśmy się na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w filii biblioteki w Muszkowie, tym razem szykowaliśmy się do obchodów jednego z najpiękniejszych dni w maju DNIA MAMY We wtorek dzieci z uwagą wysłuchały książki pt.,, Mamo, nie mogę zasnąć'' I. Castel -Branco. Pięknie ilustrowana książka uczy dzieci i rodziców wyciszenia i relaksacji, pokazuje w sposób dostępny dla dzieci jak opanować emocje. Ćwiczenia oddechowe uczą ducha jogi i relaksacji.  
Po wysłuchaniu i omówieniu treści książki dzieci przystąpiły do przygotowań laurek dla swoich mam. W pełnym skupieniu i ciszy wycinały kwiatuszki, serduszka, kleiły je i pisały dedykację dla mamy. 


W czwartek 26 maja odbyło się drugie spotkanie tym razem na placu wiejskim . Dzieci przyozdabiały kwiatki dla mamy i przyklejały zdjęcia wykonane w bibliotece w kąciku uszykowanym na pamiątkowe zdjęcia z mamą. Następnie najmłodsi wręczyli upominki swoim mamą: piękną laurkę, zdjęcie i kwiatki.
 Tego dnia czekała również niespodzianka dla dzieci, którą uszykowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ,, MUSZKOWIANKI'' były to przepyszne lody własnej roboty : truskawkowe, czekoladowe, orzechowe oraz truskawkowe z kawałkami białej czekolady. Och radość była ogromna . Po degustacji bawiliśmy się wspólnie z chustą klanza w rekina, znajdź kolor czy znajdź rzecz, przedmiot na literę ..? Były także zabawy w chowanego .  

To były bardzo udane i szczęśliwe dwa dni zajęć zarówno dla najmłodszych jak i tych starszych. 

Dziekuję dla Koła Gospodyń Wiejskich ,,MUSZKOWIANKI'' za zakup kwiatków i uszykowanie zimnego poczęstunku dla dzieci. 


Dzień pierwszy w bibliotece: 


Dzień drugi w plenerze: 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz