czwartek, 5 maja 2022

Dzień Ziemi w Muszkowie


 W piątek 29 kwietnia odbyły się obchody Dnia Ziemi zorganizowane przez filię biblioteki w Muszkowie oraz Sołtysa Muszkowa wraz z Radą Sołecką.  Międzynarodowy Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą.

Zaprosiliśmy dzieci wraz z rodzicami na plac wiejski w Muszkowie gdzie wspólnie przeczytaliśmy list od Ziemi, rozmawialiśmy o potrzebie segregowania śmieci oraz o segregacji odpadów do poszczególnych pojemników. Następnie przeczytaliśmy książkę pt. ,, Plastik fantastik?’’, która pokazuje czym jest plastik, jak się go wytwarza, do czego jest stosowany oraz jak wpływa na środowisko naturalne. Na podstawie książki wykonaliśmy eksperyment, który pokazał co się dzieje gdy do oceanu trafi ropa.  Wspólnie zasialiśmy magiczne nasionka, które dzieci wyhodują w swoich domach.  Następnie przystąpiliśmy do wspólnego sprzątnięcia placu wiejskiego dzieci podzieliły się w 2-3 osobowe drużyny i po parunastu minutach zrobiło się już tylko zielono pod naszymi nogami.

Radości i zadowolenia z wykonanej pracy nie było końca tak więc chcąc podziękować dzieciom wręczyliśmy im eko prezenciki w oddali zaś już czekało ognisko wraz z poczęstunkiem . Po tam ciężkiej pracy kiełbaski znikały w mgnieniu oka a dalszym zabawa nie było końca prawie, że do zachodu słońca.

W imieniu organizatorów bardzo dziękuje dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i pomoc .

Dziękuje również Renacie Kałużnej – Radnej Muszkowa oraz Karolinie Zawadzkiej za zakup słodkości dla dzieci.

 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz