czwartek, 12 sierpnia 2021

Wystawa członków Klubu Seniora z Baczyny- relacja

Relacja z wystawy prac   

 Klubu Seniora z Baczyny

 

 W Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzeszycach

10 sierpnia 2021r odbyła się pierwsza wystawa po długiej  przerwie. Było to długo wyczekiwane spotkanie, którego  brakowało nie tylko nam bibliotekarzom, ale także naszym czytelnikom   i osobom czynnie uczestniczącym w życiu biblioteki.

We wtorkowe popołudnie przybyło wielu zaproszonych gości. Miło nam było gościć włodarzy z Gminy Lubiszyn oraz naszej Gminy Krzeszyce.  Uroczystego otwarcia i powitania gości dokonała kierownik biblioteki pani Jolanta Solińska.

Jednak głównymi osobami spotkania były członkinie Klubu Seniora z Baczyny, których to prace zostały zaprezentowane w bibliotece. Panie z Klubu Seniora, które są nieskończonym oceanem pomysłów, chęci i zaangażowania we wszystko co robią, a efekty mogliśmy podziwiać na wystawie. Wartością uczestniczenia  w Klubie Seniora jest bycie razem, często jest to także terapia powrotu do aktywności intelektualnej, do zdrowia fizycznego, a także psychicznego po różnych przykrych doświadczeniach życiowych. Miejsce wspólnego działania skąd czerpie się radość, satysfakcję i chęć do życia.

To spotkanie uświadomiło seniorom, że warto realizować się w drobnych przyjemnościach, robić to co lubią, a nie wykręcać się, że  nie mamy na to czasu, bo to tylko wymówka . 

Po obejrzeniu wystawy, przy kawie i pysznym cieście, rozmowom i serdeczności nie było końca. 

Dziękujemy wszystkim gościom  i przemiłym paniom z Klubu Seniora w Baczynie za obecność. Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze nie jedno takie spotkanie i możliwość poznania pozytywnie nastawionych do życia osób, od których można czerpać cenną życiową energię. Tak bardzo potrzebną nie jednemu z nas w obecnym czasie.

 

Pasja – to coś, co jest nam bliskie, co pcha nas do działania, do życia, do istnienia… Człowiek rzuca wszystko, by pójść za tym silnym impulsem.

Zapraszamy do  zwiedzania wystawy.

Wystawę można  zwiedzać do 30 września 2021r. w godzinach pracy biblioteki.

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W KRZESZYCACH

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz