czwartek, 19 sierpnia 2021

Relacja z wakacji w Muszkowie

 BIBLIOTEKA to fajne miejsce także dla młodego człowieka- relacja z wakacji .

 

Gminna Biblioteka Publiczna- filia w Muszkowie już po raz kolejny włączyła się w organizowanie zajęć dla najmłodszych czytelników. Zajęcia w naszej bibliotece odbywały się od 9 sierpnia do 13 sierpnia na placu wiejskim w Muszkowie .

 

Dzieci i młodzież miały okazję twórczo spędzić czas wolny, poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności plastyczne, a przy tym dobrze się bawić. Stałym punktem programu były zajęcia plastyczne, w trakcie których uczestnicy poznali różne techniki plastyczne tworzyliśmy WAŻKĘ zwinną wodną akrobatkę, metodą ORIGAMI powstały statki, które stanęły w konkurencji i siłą podmuchu szybko gnały do mety. Metodą PIECZĄTKOWĄ odbijaliśmy liście na kartkach papieru, a dzięki naszym paluszkom znalazły się także pełzające gąsienice.

Na każdych zajęciach książka zajmuje ważne miejsce, dlatego wstępem do zajęć było wspólne czytanie pod chmurką i tak o to poznaliśmy ,, Gaję w opałach’’ J. Tylmana , ,,Orkę w wannie’’ H. Buch oraz przygody Kazika ,, Afryka Kazika’’ Ł. Wierzbickiego. Z każdej z przeczytanych historii wspólnie wyciągaliśmy wnioski i morały, rozmawialiśmy o ochronie środowiska, zagrożeniach płynących z różnych stron, a także o tym co jest tak naprawdę potrzebne człowiekowi do prze życia, a co nie.

Każde spotkanie było także pełne zabaw i gier sportowo- zręcznościowych. Podsumowaniem zajęć była wycieczka rowerowa, na której obserwowaliśmy przyrodę, bawiliśmy się w chowanego i wspólnie przemierzyliśmy nie łatwą piaszczystą drogę w pełnym słońcu.
Zorganizowane
przez bibliotekę zajęcia pozwoliły na przeżycie przygody oraz pozostawiły miłe wspomnienia, a odrobina wyobraźni i zaangażowania sprzyjała tworzeniu interesujących rzeczy w gronie rówieśników.

Dziękuję w imieniu własnym oraz dzieci i młodzieży Sołtysowi i Radzie Sołeckiej Muszkowa za zakup chusty KLANZA , a także  Pani Łucji Blatkiewicz za pyszne zimne lody, napoje, ciasteczka, cukierki i inne słodkości.

 

 

 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz