czwartek, 19 marca 2015                                                                 I ferie się skończyły…

                  Przez całe ferie kołczyńska biblioteka była otwarta. Dzieci, które nie miały co robić w tym wolnym czasie, mogły z powodzeniem korzystać z zajęć jakie odbywały się w Bibliotece Publicznej od poniedziałku do piątku, przez całe dwa tygodnie.
Ferie upłynęły jak najbardziej miło i wesoło. Dzieci korzystały z komputera- oczywiście edukacyjnie- grały w gry planszowe, piłkarzyki, państwa miasta, kalambury i odgadywały zagadki.
Odbywały się papierowe warsztaty, na których z papierowych talerzyków powstawały myszki,  kurczaki i statki, a z rolek po papierze toaletowym, uśmiechnięte króliki.
Bawiliśmy się w eksperymenty, podczas których stworzyliśmy prawdziwie wybuchający wulkan, to dopiero była zabawa. Oczywiście biblioteka to także książki, o których nie zapominamy. Mały Aleksander koniecznie chciał, aby przeczytać mu „Włochatego potwora”, jednak po kilku rozdziałach zrezygnował ze słuchania, ponieważ ten straszny  potwór, który wiecznie był głodny, szczególnie polubił zjadać… dzieci.  Trzeba było szybko zmienić książkę  na  „ Kozuchę- kłamczuchę”. Ta bardzo zainteresowała małego czytelnika.
                Dziękuję za wspólną zabawę i zapraszam do biblioteki.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz