poniedziałek, 20 października 2014

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci w kołczyńskiej bibliotece

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w kołczyńskiej bibliotece.

W piątkowe popołudnie odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży. Czytaliśmy bardzo ciekawą książkę Barbary Gawryluk pt.” Dżok legenda o psiej wierności”.
Dżok nie był zwyczajnym psem ze schroniska. To był TEN pies, którego pan Nikodem po prostu potrzebował. A Dżok potrzebował jego - stali się dla siebie najbliższą rodziną. Dżok był mądrym kundelkiem, który wyczuwał gości z oddali, potrafił pomóc na swój psi sposób i zawsze wiernie podążał za swoim panem. Ale pewnego dnia podczas wspólnego spaceru, tuż przy Rondzie Grunwaldzkim, pan Nikodem zasłabł. Przyjechał ambulans, ratownicy zabrali mężczyznę do szpitala, lecz nikt nie zwrócił uwagi na psa, który z nim był. A pies nie mógł wiedzieć, co naprawdę się stało. Dżok postanowił poczekać - wiedział, że jego pan go nie zostawił, że na pewno zaraz wróci. I tak czekał na niego na rondzie bardzo, bardzo długo…
Historia, którą powinni poznać duzi i mali, historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, która mocno chwyta za serce. Dżok- mądry pies, który ma swój pomnik w Krakowie.
Po przeczytaniu tej niezwykłej historii, dzieciaki rysowały portret Dżoka.
Kolejne spotkanie w listopadzie zapraszam chętnych, którzy chcieliby do nas dołączyć. Szczegóły w bibliotece.

Dorota Gawrońska






Brak komentarzy:

Prześlij komentarz