czwartek, 31 lipca 2014CO KRAJ TO OBYCZAJ-
PODRÓŻ PO ŚWIECIE

Wakacje to wolny czas o relaks… w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzeszycach zajęcia lipcowe upłynęły pod hasłem „CO KRAJ TO OBYCZAJ-PODRÓŻE PO ŚWIECIE”. Dzieci chętnie przychodziły na zajęcia do biblioteki. W każdy dzień przenosiliśmy się do innego państwa i poznawaliśmy jego obyczaje.
Nasza podróż rozpoczęła się w Polsce, odwiedziliśmy najciekawsze miasta na mapie zasięgając o nich informacji. Przeczytana została bajka polskiego autora Kornela Makuszyńskiego „Koziołek Matołek” a następnie wykonaliśmy naszego „Matołka” z wydzieranki.
Kolejnego dnia przenieśliśmy się do naszych sąsiadów- Niemiec. Podczas wspólnej rozmowy uznaliśmy, że daniem pochodzącym od naszych sąsiadów jest pieczona kiełbaska, którą później upiekliśmy, w między czasie  przeczytaliśmy bajkę Braci Grimm „Jaś i Małgosia” a następnie wykonaliśmy w grupach czarownicę techniką płaskiego orgiami z kół.
Następnego dnia zawitaliśmy w Danii, dzieci dowiedziały się, że to właśnie tu znajduje się kraina Legolandu. Po przeczytaniu bajki „Brzydkiego Kaczątka” Hansa Christiana Andersena wyklejaliśmy kaczorka z piórek a na koniec wcinaliśmy kolorowe kanapki :)
Czwartego dnia poznaliśmy Belgię, która uważana jest za najlepszych producentów czekolady, tego dnia degustowaliśmy gorącą czekoladę z dodatkami orzechów, suszonych owoców itp., oraz wspólnymi siłami stworzyliśmy wioskę smerfów.
Piątego dnia nasz pociąg zawiózł nas do Francji. Dzieci stwierdziły, że nie będziemy próbować ślimaków czy żabich udek, za to upiekliśmy ciastka francuskie z owocami i przenieśliśmy się w świat „Czerwonego Kapturka”, którego później wykonaliśmy z rolki od papieru.
Naszą przygodę zakończyliśmy we Włoszech. Pizzy nie jedliśmy, ale wykonaliśmy jedną, wspólną na dużej kartce papieru. Zajadaliśmy się kolorowymi pysznymi tostami a późnij urządziliśmy sobie sjestę i przeczytaliśmy bajkę Carlo Collodi „Pinokio”.
Po raz kolejny zajęcia wakacyjne stały się dowodem na to, że biblioteka nie jest cichym, nudnym miejscem i zawsze warto do niej zaglądać.
Na kolejne zajęcia zapraszamy od 19-26 sierpnia,
w godzinach od 10.00-12.30.


ZAPRASZAMY!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz