poniedziałek, 26 maja 2014

Spotkanie DKK w Muszkowie

....każdy ma swój Mont Everest
spotkanie DKK w Muszkowie


 
Nie da się zdobyć góry.
Można na nią wejść,
postać chwilę na jej szczycie,
a potem i tak wiatr
zdmuchnie twoje ślady.
Jim  Whittaker


Tak 15.05.2014r. wpisała się do kroniki Biblioteki w Muszkowie (Filia Biblioteki w Krzeszycach) po spotkaniu z czytelnikami himalaistka Ewa Dumańska. Skromna nauczycielka z Kostrzyna n/O, wakacje spędza na wspinaczce wysokogórskiej. Wyprawy i trekkingi w najciekawszych miejscach świata są nieustannym realizowaniem marzeń wielu himalaistów. Pani Ewa swoją pasję uprawiała w Tatrach, wędrowała po „dachu świata”, Alpach, Karakorum, Himalajach Andach, i górach Kaukazu. Posiada certyfikat zdobywcy Ama Dablam (6856m) wydany w Nepalu.
Uczestnicy spotkania podziwiali przywiezione przez himalaistkę liczne fotografie oraz niektóre elementy wyposażenia jak: raki, buty, rakiety śnieżne, kombinezon, rękawice, gogle, fragmenty uprzęży, liny, poręczówki oraz biżuterię Tybetanek i nepalskie banknoty.
Widoki powyżej 3000m.n.p.m przy szarości gór i bieli śniegu są fascynujące . Śledząc zapisane na płycie etapy wspinania można zachwycić się horyzontem ziemi podziwianym z tak wysoka, można zrozumieć fascynację górami, przemarzniętych i zmęczonych ale szczęśliwych himalaistów.
Pani Ewie klubowiczki DKK i wszyscy czytelnicy z Muszkowa życzą wspaniałych wrażeń w wyprawie do królestwa Mustang na którą wybiera się w lipcu bieżącego roku.

Polecamy lekturę:
„Annapurna. Góra Kobiet”
,,Miejsce kobiet jest na szczycie ...''


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz