piątek, 25 kwietnia 2014

Poduszka w różowe słonie DKK w Muszkowie

Tematem naszego spotkania w Dyskusyjnym Klubie Książki była lektura Joanny M. Chmielewskiej ,,Poduszka w różowe słonie’’.

,,Odgania złe sny… odgania złe wspomnienia. To emocjonalny koktajl przetykany, przyjaźnią, czułością i niezdecydowaniem’’ Tak określiła tą książkę jedna z naszych klubowiczek Pani Renata.
Hanka w dzieciństwie przeżyła przykrą przygodę z pedofilem, a potem z dorastającym chłopakiem. Piętno nosiła w sobie przez całą młodość i wkroczyło z nią w dorosłość.  W tej tragedii jest jednak coś pozytywnego, wielka przyjaźń z Ewą, przyjaźń którą przerywa śmierć Ewy. Hanka z dnia na dzień traci przyjaciółkę, a zyskuje córkę (spadek po zmarłej) którą kompletnie nie potrafi się zająć. Pojawia się Łukasz- kolega z pracy… ale piętno które nosi nie pozwala na bliskość i tylko mała Ania zmienia to odrobinę. Każdy powinien sięgnąć po tę literacką przestrzeńi poznać losy Hani, Ani, Floriana i  Łukasza.

Niespodzianką dla naszych klubowiczek było zdobienie jaj metodą decoupade, co wzbudziło rozmowy na temat tradycyjnych Wielkanocnych potraw. Bardzo dziękujemy Pani Emilii która dzielnie nas instruowała.

Następne spotkanie odbędzie sie 15.05.2014r. (tradycyjnie w czwartek). Tematem spotkania będzie książka A. Borowiec ,,Wilczyce''
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz