piątek, 25 kwietnia 2014

Marcin Meller w Dyskusyjnym Klubie Książki w KrzeszycachKwietniowe, poświąteczne  spotkanie (24.04.2014r.) w Krzeszyckim Dyskusyjnym Klubie Książki poświęciliśmy książce Marcina Mellera pt. „Między wariatami”.

Książka posiada szeroki wachlarz tematyczny, jest to bez wątpienia wielkim atutem, ponieważ każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie. Autor potrafi opowiadać, dobrze się czyta jego teksty, bez względu na to czy pisze rzeczowo, czy refleksyjnie lub prześmiewczo, czy tworzy poważne reportaże, czy lekkie felietony. Niekiedy pisze ostro, ale nie obraża, nie atakuje. Wspomina, komentuje rzeczywistość, dzieli się anegdotami z życia prywatnego. Bywa cyniczny, kontrowersyjny, ale i wrażliwy.
Po przeczytaniu książki, Klubowiczki, zmieniły zdanie o Marcinie Mellerze, zaczęły postrzegać w bardziej pozytywny sposób.

Oto relacja Alicji Krzyżyńskiej:


„Gdy zaczęłam czytać tę książkę, nawet mi się spodobała, myślałam, że będzie jednorodna tematycznie, ale okazało się, że to jest groch z kapustą. Wojna w Jugosławii, wyjazd do Iranu, gdzie w zasadzie wszystko jest zakazane, okropności wojny i malaria w Ugandzie, dużo marihuany wśród partyzantów w Sudanie, narkomania i porwania w Czeczenii. Późnij czytam o szczęśliwym dzieciństwie z bliźniaczym rodzeństwem Kasią i Andrzejem, że wychowano Go w poczuciu, że życie jest piękne i powinno być oparte o miłość, przyjaźń, lojalność i  uczciwość. Wspomina lata szkolne, wybryki i teraz patrząc na swojego synka myśli „śpieszmy się kochać malców, tak szybko stają się nastolatkami”. Są też przemyślenia o brudnej, zakupionej i zasikanej Polsce, o stanie wojennym, o zachowaniu kibiców, o zachowaniu młodzieży. Uważa, że w centrum Warszawy powinien stanąć pomnik Lecha Kaczyńskiego, bo był patriotą. Tak naprawdę ta książka opowiada jedną i bardzo prostą historię: jak żyć w tym świecie i nie zwariować. „

Alicja Krzyżyńska

Na kolejne spotkanie zapraszamy 22 maja. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz