Czerwcowe DKK w bibliotece w
Kołczynie.
16.06.2026 w kołczyńskiej bibliotece odbyło się
kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu książki. Tematem rozmowy była książka Małgorzaty
Wysoczańskiej pt. „ Lena”.
ROSJANIE. POLACY. WOJNA. WIEDZIAŁAM,
ŻE JEŚLI TU PRZYJDĄ, SIĘGNĘ PO BROŃ.
Lena Garlicka, polska malarka, od
kilku lat prowadzi ustabilizowane życie w Paryżu, gdzie oddaje się wyłącznie
pracy artystycznej. Jedynym jej bliskim krewnym jest wuj Franciszek Janicki, do
którego kilka lat wcześniej Lena zwróciła się po pomoc, gdy po dramatycznych
przeżyciach wojennych uciekła z Polski. Niespodziewanie Lena otrzymuje
wiadomość, która zmusza ją do powrotu do kraju i zmierzenia się z trudną
przeszłością. Dziewczyna przyjeżdża do Lwowa, gdzie w areszcie siedzi jej mąż,
którego dziewięć lat wcześniej opuściła. Teraz zamierza mu pomóc, aby
odwdzięczyć się za uratowanie życia podczas najazdu bolszewików na jej rodzinny
dom.
MORDERSTWA, GŁÓD, GWAŁTY I ŚMIERĆ,
ŚMIERĆ, ŚMIERĆ… TO NIE BYŁA ZWYCZAJNA WOJNA, TO BYŁ NIEWYOBRAŻALNY TERROR.
Na kolejne
spotkanie zapraszamy w lipcu.



Brak komentarzy:
Prześlij komentarz