poniedziałek, 25 marca 2024

Marcowe DKK dla dzieci w Muszkowie

 

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci w marcu

20 marca odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w filii bibliotecznej w Muszkowie. Czytaliśmy i omawialiśmy książkę pt. „Orka w wannie” Hanny Buch.

Tytułowa orka zamieszkała w bloku, ponieważ jej naturalne środowisko zostało zniszczone przez człowieka. Morza i oceany zostały zanieczyszczone, a wodne istoty zostały w ten sposób pozbawione domu. Ludzie długo zastanawiali się, skąd u Jana Nowaka wzięła się orka w wannie. Nie wiedzieli, że sami przyczynili się do takiego obrotu sprawy. Próbowali pozbyć się zwierzęcia, ale ten – ze względu na swoje rozmiary – okazał się nieporuszony.

Dopiero interwencja małej dziewczynki Ali, która zrozumiała powód pojawienia się orki, zmieniła podejście ludzi oraz przede wszystkim ich nawyki. Od tej pory każdy zaczął dbać o to, ile wody zużywa i z odpowiednim rozsądkiem podchodzić do kwestii ochrony środowiska.

Jako, że na 20 marca przypada dzień Żaby, dzieci stworzyły podobizny naszych małych przyjaciół. Poćwiczyliśmy celność, pamięć i wykonaliśmy ćwiczenia z symetrii- czyli zabawy z lustrzanym odbiciem.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz