wtorek, 17 października 2023

Dyskusyjny Klub Książki w bibliotece w Krzeszycach.

 

12.10.2023r.
Dyskusyjny Klub Książki w bibliotece w Krzeszycach

,, Jeżeli moje długie życie czegoś mnie nauczyło, to tego, że miłość pokazuje nam,
 kim chcemy być, wojna zaś – kim jesteśmy”. Z takim oto mottem Kristin Hannah
autorki ,, Pomiędzy siostrami”, rozpoczęliśmy spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
w Krzeszycach.
Jest to powieść o miłości, relacjach między siostrami, o rodzinie i życiu, którą polecamy każdemu czytelnikowi. W książce można odnaleźć wiele problemów życia codziennego
 i zagmatwanych relacji międzyludzkich, które są bliskie każdemu z nas.
Tym bardziej zachęcamy do sięgnięcia po tą powieść, jak i inne propozycje książkowe autorstwa Kristin Hannah, dostępne w naszej bibliotece.

Poruszająca powieść Kristin Hannah "Pomiędzy siostrami" to wzruszająca, chwilami zabawna, a momentami dramatyczna i pełna goryczy opowieść o życiu.
Czytelnik poznaje dramatyczne losy dwóch sióstr. Starsza Meghann musiała od dziecka zajmować się młodszą, Claire. Jednak ciężka przeszłość sprawiła, że – nierozłączne
w dzieciństwie – oddaliły się od siebie i przez życie idą oddzielnie, prawie nie utrzymując
 ze sobą kontaktu. Meghann Dontess ma poukładane życie, ale izoluje się od emocji i boi bliskości, przez co w jej życiu króluje samotność. Claire Cavenaugh za to żyje w szczęśliwym związku, nie przelewa jej się, ale kocha i jest kochana. Claire żyje skromnie, otoczona rodziną i przyjaciółmi, Meghann sama zajmuje luksusowy apartament. I żadna z kobiet nie ma w sobie na tyle siły, by wyciągnąć rękę do drugiej i wrócić do bliskości z dzieciństwa.
Dopiero gdy w życiu Claire zmienia się kilka rzeczy, ta zaprasza siostrę na swój wyczekany ślub – powoduje to, że zbliżają się do siebie. Wymaga to wielu godzin rozmów i wyjaśniania przeszłości, której widmo krąży nad nimi, jednak w końcu okazuje się, że siostry są w stanie znaleźć wspólny język.

I mogłoby się zdawać, że to będzie koniec tej historii i nastąpi "żyli długo i szczęśliwie",
ale przed nimi jeszcze jedna, wielka i ciężka do przejścia próba. Nieoczekiwanie
na szczęśliwą w końcu Claire spada śmiertelna choroba.
Czy może być coś wspanialszego niż miłość? A coś gorszego niż samotność?
W najtrudniejszym momencie okazuje się, że siostry zbliżą się do siebie jeszcze bardziej,
 ale z jakim skutkiem? Jak wyjdą z tego obie, tak różne, kobiety, jak ta próba wpłynie na nie
i ich dotychczasowe życie, co zmieni w przyszłości? I czy siostry wyjaśnią sobie sprawy
 z przeszłości i pogodzą się z nią? Czy Meghann w końcu odnajdzie szczęście i cel w życiu? Czy Claire pokona chorobę? Czy siostry czeka wspólne szczęście?

Licząca sobie ponad 400 stron powieść "Pomiędzy siostrami" została opublikowana nakładem wydawnictwa Świat Książki. To opowieść poruszająca trudne tematy, jednak trafiająca do serca czytelnika i pokazująca, jak walczyć o lepsze jutro i nie poddawać się w obliczu przeciwieństw  losu. To historia o siostrzanej miłości, która w końcu odzyskuje drogę do serc doświadczonych przez życie kobiet.

Autorka, Kristin Hannah, urodziła się w 1960 roku w Stanach Zjednoczonych. Zanim zajęła się zawodowo pisaniem, była prawnikiem. Jest laureatką wielu nagród, m.in. Złotego Serca. Napisała kilkadziesiąt powieści, w tym bestsellery "Słowik", "Wielka samotność"
oraz "Zimowy ogród". Część z jej książek została zekranizowana.

Dziękujemy za udział w kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz