poniedziałek, 23 stycznia 2023

Spotkanie dziecięcego Klubu Książki w Kołczyńskiej bibliotece.

17.01.2023

Opowieści o naszych dziadkach oraz " Babci Brygidy szalona podróż po Krakowie" Doroty Terakowskiej -były tematem spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci z okazji zbliżającego się święta babci i dziadka.

Historia o Babci Brygidzie to opowieść o dziewięcioletnim Bartku, w którego zwyczajne życie wkracza nieoczekiwanie magia - za pośrednictwem, a właściwie w osobie nieznanej dotąd, bardzo niekonwencjonalnie zachowującej się babci. Okazuje się, że pozornie stateczny, zabytkowy Kraków zamieszkują barwne postaci niesłusznie kojarzone wyłącznie z legendami. Dzięki oryginalnemu pomysłowi grafika każdy ma szansę powędrować śladami Bartka i zakosztować jego przygód.
Mimo swojego baśniowego klimatu ta książka jest właściwie normalnym reportażem. Baśniowa jest tu sama Babcia Brygida, która pojawia się w wyobraźni chorego chłopca oraz jej czarodziejska czerwona parasolka, służąca w zależności od potrzeby chwili do latania, czarowania, oświetlania ciemnych schodów i otwierania zamkniętych drzwi. Pojawiają się tam też jedyne w swoim rodzaju krasnoludki w krakowskich czapkach i całkiem miły Smok Wawelski.

Następnie dzieci robiły kwiatki dla swoich babć i dziadków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz