środa, 26 stycznia 2022

Rodzicu. Przyjdź z dzieckiem do biblioteki.

 

KOCHANI, DRODZY RODZICE..

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszycach wraz z filiami w Kołczynie i Muszkowie uczestniczy w projekcie " Mała książka- wielki człowiek".

Projekt skierowany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym czyli od 3 do 6 lat, realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do naszej biblioteki, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Kochani rodzice serdecznie Was zapraszamy wraz z maluchami do odwiedzenia biblioteki, zaszczepiajcie w waszych dzieciach miłość do książek i wspólnego czytania.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz