piątek, 30 lipca 2021

Wakacyjne zajęcia w kołczyńskiej bibliotece- podsumowanie

 

WAKACYJNE ZAJĘCIA W KOŁCZYŃSKIEJ BIBLIOTECE.

 

Biblioteka w Kołczynie jak co rok włączyła się w zorganizowanie zajęć dla młodszych czytelników, którzy pozostali na czas wakacji w domach. Zajęcia w naszej bibliotece odbywały się w trzecim tygodniu lipca (19-23.07), codziennie w godz. 12.00- 14.00.

Dzieci miały okazję twórczo spędzić wolny czas, poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności plastyczne, a przy tym dobrze się bawić. Stałym punktem programu były zajęcia plastyczne, w trakcie których uczestnicy poznali różne techniki plastyczne tworząc kwiatową łąkę, malowały wspomnienia z wakacji na korze drzewa, tworzyły solne lampiony, kolorowe motyle i ruchome żyrafy. W plenerze było malowanie na folii oraz zabawy z chustą klanzą, a także kalambury i rebusy.

W bibliotece książka zajmuje ważne miejsce, dlatego na zajęciach towarzyszyła nam książka Barbary Kosmowskiej pt. ”Niezłe ziółko”. Z bohaterami książki -Babcią Malutką oraz Erykiem spędziliśmy tydzień.

Zorganizowane przez bibliotekę zajęcia pozwoliły na przeżycie przygody oraz pozostawiły miłe wspomnienia, a odrobina wyobraźni i zaangażowania sprzyjała tworzeniu interesujących rzeczy w gronie rówieśników.


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz