wtorek, 23 marca 2021

REJESTRACJA KONTA CZYTELNIKA NA STRONIE SZUKAM KSIĄŻKI


 

REJESTRACJA KONTA CZYTELNIKA NA STRONIE

SZUKAM KSIĄŻKI


Wpisz w wyszukiwarkę Szukam Książki następnie kliknij w stronę. Aby dokonać rezerwacji książki należy zarejestrować się poniżej znajduje się instrukcja :

Na górze strony kliknij ZAREJESTRUJ/ ZALOGUJ

 


 Następnie wyświetli się nowe okno. Wybierz opcję po prawej stronie : Załóż konto . Zaznacz tak (aby dokonać rejestracji musisz posiadać kartę biblioteczną, która otrzymałeś od bibliotekarza )


 

 

Podczas rejestracji zostaniesz poproszony o podanie danych .
PAMIĘTAJ, że numer karty to nie tylko cyfry, lecz także przedrostek
CZ- .  Przepisz dokładnie całość znajdującą się pod kodem kreskowym na swojej karcie np. CZ-12345
.

 

 

 Po wypełnieniu danych zostaniesz poproszony o zalogowanie się na swoje konto. Aby skorzystać z katalogu, należy zalogować się. Jeśli jesteś zapisany w jednej bibliotece, system od razu przypisze cię właśnie do  niej. 

 

 

Książkę można wyszukać po tytule lub autorze. Po wyszukaniu pojawi się lista egzemplarzy oraz placówki, które je posiadają. Pokazuje się także informacja gdzie książka jest dostępna.

Jeśli książka jest dostępna w danej placówce, będzie przy niej informacja DO WYPOŻYCZENIA  Można ją zarezerwować . Po zaakceptowaniu zamówienia przez bibliotekarza książka czeka w placówce 2 dni.
UWAGA! Prosimy sprawdź, w której placówce rezerwujesz książkę.

 

 

Jeżeli książka jest niedostępna, widnieje przy niej napis W WYPOŻYCZENIU . Można ją zarezerwować . Termin zwrotu książki, widoczny w katalogu nie jest równy z tym , kiedy otrzymasz książkę, może być bowiem kolejka i system zarezerwuje ją dla ciebie jako 2, 3 lub dalszej osobie.

 

 

Po kliknięciu w swoje konto ( góra strony, napis nicku lub moje konto ) pojawią się wszystkie pozycje, które masz wypożyczone i zarezerwowane.

 

W razie jakichkolwiek trudności służymy pomocą pod numerem tel : 957573218
codziennie od godz. 10.00 do godz.16.00 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz