czwartek, 23 lipca 2020

AKCJA WAKACJE 2020 W KRZESZYCACH


Relacja : ,,Wakacje z biblioteką -w plenerze”
Tegoroczne zajęcia organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną 
w Krzeszycach, ze względu na obecną sytuację pandemiczną związaną
z COVID-19, przebiegły trochę inaczej niż zwykle. Ograniczona ilość dzieci ,które mogły jednocześnie przebywać w bezpiecznej odległości od siebie oraz inne obostrzenia, przysporzyły nam trochę trudności. Mamy jednak nadzieję ,że nie wpłynęło to wszystko na jakość naszych warsztatów i zadowolenie ze strony młodych uczestników.
Od 13 do 17 lipca 2020r.  spotykaliśmy się codziennie na kreatywnych warsztatach plenerowych, w ramach cyklicznej akcji: ,,Wakacji z biblioteką”.
Na każdy dzień przygotowaliśmy  różnorodny plan zajęć kreatywnych oraz zabawy rozwijająco- ruchowe.
 Od plenerowych warsztatów malarskich, na których powstały szkice ołówkiem
z ,,walorem” oraz przestrzenny krajobraz malowany na folii , poprzez czytanie ciekawych opowieści.  Tym razem towarzyszyła nam przygodowa książka Izabeli Michta i Marzeny Wiśniewskiej pt. ,,Podróż do wnętrza ucha”, która bawi i uczy  jak zbudowany jest narząd słuchu. Opowiada o
Pchełce Lusi, która pragnie znaleźć bratnią duszę dla ślimaka Joachima.
Zabawy  w terenie nawiązujące do zajęć z kodowania, tor przeszkód z chustą Klanza  oraz poszukiwanie skarbów, sprawiły mnóstwo frajdy dzieciom
 i pozwoliły na jeszcze lepszą integrację . Uczestnicy wykonali też  przestrzenne  widoki ze znalezionych surowców wtórnych i naturalnych.
Dzieci wykazały się jak zawsze bogatą wyobraźnią z czego powstały ciekawe,  różnorodne tematycznie prace.
Tydzień intensywnych spotkań zakończyliśmy miłym akcentem ze słodkim poczęstunkiem i  upominkami oraz dobrym humorem i energią na ciąg dalszy wakacji 2020.
Mimo iż akcja ,,Wakacje z biblioteką w plenerze” dobiegła końca, biblioteka nadal zaprasza codziennie wszystkie dzieci i młodzież, po książkowe nowości wydawnicze.

Zapraszamy i do zobaczenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz