piątek, 31 maja 2019

Tydzień Bibliotek


Święto Bibliotek 2019
W bibliotece w Krzeszycach, tradycją stało się, że ,,Tydzień bibliotek” zazwyczaj trwa nieco ponad miesiąc i tym razem też tak się stało. Uroczysty dzień bibliotekarza uświetniła poetka Janina Jurgowiak z Gorzowa Wlkp., swoimi humorystycznymi wierszami, które zawsze wprawiają słuchacza w pogodny nastrój. 

Następnie gościliśmy autora książek młodzieżowych pana Arkadiusza Niemirskiego, znanego kontynuatora serii o
,,Panu Samochodziku”. Własną twórczość i fragmenty z życia prywatnego wzbogacił multimedialną prezentacją,
co okazało się bardziej przystępne w odbiorze dla młodzieży.

Warsztaty z kaligrafii dla dzieci pod kierunkiem artysty- malarza Urszuli Kołodziejczak,
na stałe wpisały się do programu tygodnia bibliotek. Jak zawsze wiele się dzieje podczas warsztatów,
w których trzeba wykazać się umiejętnościami plastycznymi i technicznymi.

Dobroczynne właściwości aloesu i jego zastosowanie w różnych dziedzinach zainteresowały szczególnie panie, które praktycznie i teoretycznie skorzystały z warsztatów. Aloes jako            ,, panaceum”, ma szerokie zastosowanie w medycynie, kosmetologii a także w przemyśle spożywczym.

Kolejne spotkanie autorskie oraz warsztaty poprowadził zaprzyjaźniony z naszą biblioteką Zbigniew Masternak autor powieści młodzieżowych oraz regionalista i pasjonata ,,piłki błotnej”. Tym razem wyzwaniem z jakim musiała się zmierzyć młodzież z naszej szkoły było stworzenie komiksu, którego tematyka miała nawiązywać do historii gminy
w której mieszkają czyli Krzeszyc.
Podczas trwania święta bibliotek 2019, nie mogło zabraknąć spotkania w Dyskusyjnym Klubie Książki.
 Spotkaniu z naszymi klubowiczami towarzyszyła  lektura ,,Sekretne życie drzew” , której treść wzbudziła wiele emocji gdyż opisuje ona sporo nowych faktów z życia drzew i przedstawia je w zupełnie innym świetle. Książka zapewne nie każdemu przypadnie do gustu, ale  jest pozycją godną polecenia. Z najmłodszymi natomiast omawialiśmy książeczkę ,,Królik i Chopin”, w której zostały poruszone ważne tematy jak więzy rodzinne, przemijanie, a także jak istotne
 w rozwoju są różnego rodzaju pasje oraz przekazywanie wiedzy następnym pokoleniom, a wszystko to na przykładzie rodziny króliczej.

Cykliczne zajęcia dla dzieci ,,Kodowanie na dywanie”, pozwalają maluchom wyrazić wiele ekspresji ale i też zmuszają do umiarkowanego wysiłku umysłowego.  Dzieci lubią rywalizację i tym samym chętnie w zajęciach biorą udział. Zwłaszcza, że na koniec czeka słodka nagroda.

Przed nami jeszcze jedno spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko ,którego będziemy gościć w bibliotece już
4 czerwca b.r. na które zapraszamy.
Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas podczas „Tygodnia bibliotek”, szczególnie uczniom i wychowawcom oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Krzeszycach.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz