wtorek, 22 stycznia 2019

Ferie z Biblioteką 2019

Wraz z rozpoczęciem się ferii zimowych 2019, krzeszycka biblioteka jak co roku także rozpoczęła akcję ,,Ferie 2019”. W ofercie miała wiele ciekawych działań kulturalnych, czytelniczych, wychowawczych jak i rozwijających manualnie i ruchowo.
Dzieci uczestniczące w spotkaniach pod okiem przygotowanych do tego typu zajęć
pracowników, wykazało się kreatywnością podczas prac między innymi nad karmikiem wykonanym z butelek PED, zimowej girlandy, która wymagała od dzieci  uruchomienia zmysłu artystyczno-przestrzennego. Ponadto uczestnicy wykonali  kartki w „3D”, na DZIEŃ BABCI I DZIADKA, wcielili się w artystów malarzy i namalowali pejzaż zimowy widziany z okna biblioteki.  Jak na bibliotekę przystało, nie mogło zabraknąć głośnego czytania oraz zapoznania dzieci z księgozbiorem nie tylko dla najmłodszych, ale także zajrzeliśmy na półki z książkami o zagrożeniach jakie niosą za sobą różnego rodzaju uzależnienia. Każdego dnia zajęciom towarzyszyły zabawy ruchowe m.in. ,,Muzyczne krzesła”, ,,Pajęczyna przeszkód”, ,,Klanza’’ ,,Kalambury” i ,,Wierszyki –masażyki”, zaczerpnięte z zabaw rozwijająco- ruchowych metodą Weroniki Sherbone.

Zajęcia trwały przez cały pierwszy tydzień ferii zimowych i jak sądzimy podobały się dzieciom, które zapewniły nas ,że na kolejne podobne warsztaty ponownie
do nas przybędą.
Więc do zobaczenia…


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz