poniedziałek, 30 lipca 2018

Wakacyjne figle z dziećmi


Zajęcia wakacyjne z dziećmi w naszej bibliotece upłynęły kreatywnie i na wesoło.
Na wtorkowym spotkaniu wykonaliśmy, m.in. pamiątkę z wakacji - „pejzaż zamknięty w butelce” , czy owocowy brelok. Następnie nasi młodzi uczestnicy mieli za zadanie wykonania okładki do książki nawiązującej do wysłuchanej opowieści, z cyklu Kamishibai pt. „Groszek”.

Środę spędziliśmy w afrykańskim klimacie, tworząc niepowtarzalne ozdoby na szyje, z różnego rodzaju skrawków, wycinków i bibuły, a równie niecodziennego smaku dla podniebienia, nadała egzotyczna sałatka wieloowocowa. Dopełnieniem spotkania była bajka pod tytułem „Mój przyjaciel Kemushi”, a po niej rozmowa na temat cyklu życia. Nie obyło się bez zabaw ruchowych zaczerpniętych z techniki Weroniki Scherbone jak i zabaw z chustą Klanza.

Czwartkowe zajęcia nawiązywały do panoramy Krzeszyc. W związku z czym dzieci mogły wczuć się w rolę małych architektów naszej Gminy i ją co nie co przebudowały.
Maski wykopaliskowe były kolejnym zadaniem czwartkowego spotkania, a wykonane były częściowo z recyklingu. Pożegnaliśmy się czytanką pt. „Czułość”, która ponownie nawiązywała do przemian zachodzących w życiu różnych gatunków żyjących na ziemi.
Nie zabrakło oczywiście zabaw ruchowo-rozwijających.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do biblioteki! Brak komentarzy:

Prześlij komentarz