środa, 5 lipca 2017

Przedwakacyjne spotkanie z dziećmi w KołczynieSpotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci


         Podczas środowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, młodzi czytelnicy poznali kolejną część „Bajek Bez Barier” Joanny Chmielewskiej  pt.” Mirabelka”.
        Dlaczego Mirka nie może mieć kota? Czemu w czasie upałów nosi długie sukienki z rękawami za łokcie? I dlaczego mama codziennie wieczorem smaruje Mirkę jakimś kremem? „Mirabelka” to opowieść o dziewczynce chorej na atopowe zapalenie skóry (AZS), które jest jednym z najczęściej występujących schorzeń skóry. W Polsce problem ten dotyczy co piątego dziecka i co pięćdziesiątego dorosłego. AZS Jest często pierwszym objawem alergii u dzieci.
    „Mirabelka” ukazuje objawy AZS i problemy związane z chorobą ( Uporczywe swędzenie wywołujące rozdrażnienie i niepokój, zmiany skórne i związane z nimi trudności w akceptacji swojego wyglądu oraz obawa przed odrzuceniem przez rówieśników, uciążliwość zabiegów pielęgnacyjnych- leczniczych, ograniczenia w jedzeniu i kontakcie ze zwierzętami związane z alergią).
Następnie dzieci wykonywały rysunki wakacyjne. Było to ostanie spotkanie przed przerwą wakacyjną. Do zobaczenia we wrześniu. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz