poniedziałek, 8 lutego 2016

Ferie w MuszkowieFerie zimowe 
w muszkowskiej  bibliotece 2016 !

W okresie ferii zimowych GBP – filia w Muszkowie zorganizowała dla dzieci kilka propozycji spędzania wolnego czasu. Zajęcia odbywały się w okresie od 19.01 do 28.01. 2016r.
Dzieci chętnie uczestniczyły w interesujących i wyjątkowych zajęciach. Codziennie angażowały się we wszystkie proponowane tematy przewodnie. Z wielkim poczuciem odpowiedzialności grały w Zielone Gry m.in. Ropa z Catanu jest to gra, która skłania do zwrócenia uwagi na wyzwania jakie rodzi współczesne społeczeństwo od określonych zasobów. Gra porusza temat zanieczyszczeń i zmian klimatu,  w ten sposób zwraca uwagę na kompromisy, które na stałe powiązane są z wykorzystywaniem naturalnych zasobów takich jak ropa naftowa. Nie ma na celu umniejszać znaczenia korzyści, jakie niesie ze sobą zużycie ropy. Jednak,  jej nadmierne zużycie ma destabilizujący wpływ na klimat, przez co jej odpowiedzialne wykorzystywanie stało się ważniejsze niż kiedykolwiek przedtem. I właśnie takie wnioski  postawiliśmy po rozgrywkach w naszej bibliotece, zainteresowanie grą trwa do dziś !
Innymi propozycjami były gry karciane, planszowe i ruchowe, zajęcia plastyczne a, w nich m.in. serca z gładzi szpachlowej, martwa natura na papierze ściernym, walentynkowe kartki, zwierzaki z odciśniętej dłoni, origami.  
Dzieci codziennie doznawały nowych wrażeń, uczyły się nowych umiejętności i usprawniały swoje zdolności manualne.
Dziękujemy bardzo wszystkim dzieciom za uśmiechy i wspaniale spędzony czas!
Dziękujemy również Jolancie Turek, Janinie Niemczyn i Wandzie Szelwach za przerwy pełne słodkości i chrupkości.

       
Ewelina NiemczynBrak komentarzy:

Prześlij komentarz