czwartek, 18 września 2014

Małgorzata Gutowska- Adamczyk w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzeszycach

Popołudnie z Małgorzatą Gutowską- Adamczyk- relacja


We wtorek, 9 września 2014 roku, w Gminnej Bibliotece Publicznej
w Krzeszycach odbyło się spotkanie rozpoczynające nowy sezon Dyskusyjnego Klubu Książki,
z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, pisarką, historykiem teatru, scenarzystką filmową
i dziennikarką. Autorką książek dla dorosłych i młodzieży („Opowieści Pana Rożka ”, „110 ulic”, „220 linii”) oraz dorosłych („Wystarczy, że jesteś”, „Mariola, moje krople ”, „Serenada, czyli moje życie niecodzienne”). Zasłynęła jako autorka bestsellerowej trzytomowej sagi „Cukiernia pod Amorem”. Jest autorką scenariusza słynnego serialu „Tata, a Marcin powiedział...”.
Pisała również dialogi do serialu „Na Wspólnej”.


Przyznać trzeba, że werwy i słów naszemu gościowi nie brakowało. Jest osobą bardzo przyjazną i kontaktową. To miła i bezpośrednia osoba z wyjątkowym poczuciem humoru.
Do czytelnika trafia nie tylko poprzez swoje książki, ale również przez bezpośredni kontakt.
Co ciekawe nie lubi pisać, ale jako mała dziewczynka marzyła, by stworzyć nowy wymyślony świat. Marzenia te ujrzały światło dzienne w postaci powieści na listach bestsellerów. Atmosfera podczas spotkania sprzyjała opowieściom autorki o bohaterach trzytomowej sagi „Cukiernia pod Amorem”, rodzinie i procesie twórczym. Przeplatały ją anegdoty z życia pisarki oraz doza refleksji na temat otaczającego nas świata. Wzorem bohaterki „Cukierni pod Amorem”, była jej ciocia, gdyż w rodzinie istnieją też tradycje cukiernicze, a wątki historyczne to ukłon w stronę trochę zaniedbanej historii w latach szkolnych.

Dyskusjom nie było końca. Pani Małgorzata chętnie odpowiadała na pytania zadawane przez uczestników spotkania, w międzyczasie podała nawet przepis na ulubioną zupę swojej rodziny- zupę chrzanową. Zapytana o plany na przyszłość, pisarka opowiedziała o swoim najnowszym projekcie. Otóż zostanie wydana najnowsza powieść pani Małgorzaty. Zainauguruje cykl nazwany
sagą warszawską”. Autorka zdradziła kilka sekretów nowego cyklu, wzbudzając ciekawość osób naszego spotkania. Bez skrępowania opowiadała o swoim życiu prywatnym, o synach i mężu Wojciechu Adamczyku, który jest reżyserem popularnego serialu „ Ranczo”.
Na koniec chętnie pozowała do wspólnych zdjęć i rozdawała autografy.

Dziękujemy Pani Małgorzacie Gutowskiej- Adamczyk za wspaniałe, pełne wrażeń spotkanie
i niezapomnianą podróż w świat swoich powieści.

Dziękujemy naszej Koordynatorce Dyskusyjnego Klubu Książki z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wlkp. Pani Annie Królewicz- Spętany, za możliwość spotykania się z twórcami, którzy zachęcają do czytania dobrych powieści oraz zostawiają nam niezapomniane wspomnienia.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz