wtorek, 18 lutego 2014Relacja z FERII ZIMOWYCH 2014 organizowanych w BIBLIOTECE W KRZESZYCACH

Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszycach w tym roku także nie zapomniała o najmłodszych czytelnikach. Pomimo braku śniegu, ferie były jak co roku pracowite, radosne i naprawdę kolorowe.  Do biblioteki codziennie przybiegały z uśmiechem na twarzy dzieci. Każdego dnia każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
           
Pierwszy dzień zajęć rozpoczęliśmy zajęciami taneczno-sportowymi, które poprowadziła instruktorka tańca współczesnego Anna Polańska- Bosiacka. Młodzi uczestnicy ćwiczyli taniec przygotowany przez Panią Anie do piosenki YMCA, Kamila Bednarka, ZUMBE oraz zawody sportowe.
Na wtorkowym spotkaniu dzieci własnoręcznie tworzyły piękne ozdoby na bal karnawałowy…maski, łańcuchy z serduszek, gwiazdek.
Kolejne bardzo ciekawe zajęcia odbyły się w środę, pod fachowym okiem Pani Urszuli Kołodziejczak; artysty-malarza z Gorzowa Wielkopolskiego, która poświęciła nam jeden dzień z swojego kalendarza. Na zajęciach uczestnicy wykonywali słonie i krokodyle z gliny. Od razu ujawniła nam się parę nowych talentów.
A w czwartek zabawa karnawałowa na której każdy uczestnik był przebrany.  Na jedno popołudnie sala biblioteczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną księżniczek, kowboi, biedronek oraz innych kolorowych postaci z dziecięcych bajek. Dzieci wraz z przyjaciółmi bawiły się w rytm muzyki. W trakcie balu organizowane były liczne konkursy i zabawy, w których każdy mógł wziąć udział i za które był nagradzany. Dla zwycięzców przewidziane były atrakcyjne nagrody.  Dzieci prowadzone przez panie bibliotekarki musiały m.in. tańczyć w rytm odpowiedniej muzyki, zgadywały tytuł piosenki, bajki, filmu, z której pochodzi zagrany fragment, do przejścia miały tor przeszkód, zgadywały bajkowe skojarzenia na podstawie kilku haseł podanych lub przeczytany im fragment bajek, tańczyły ZUMBE, CIAPA LA GEINA oraz wiele wiele innych atrakcji. Dla gości przygotowano również słodki poczęstunek pozwalający zregenerować siły przed dalszą zabawą. Na koniec wybrano króla i królową balu, którzy otrzymali korony oraz upominki. Skoczne tańce, barwne korowody sprawiły dużo radości zarówno dzieciom jak i dorosłym uczestnikom balu.
Na piątkowych ostatnich zajęciach dzieci robiły walentynkowe kartki dla swoich najbliższych.

Na pożegnanie dzieci otrzymały upominki i dyplomy, które za każdym razem będą przypominały czas mile spędzony w bibliotece.

W imieniu Biblioteki i uczestników ferii, dziękuję za pomoc przy realizacji atrakcji zimowych  Pani Urszuli Kołodziejczak, Annie Polańskiej- Bosiackiej, Dagmarze Kubiak (która wolontariuszowo zgodziła się uwiecznić chwile z Balu Karnawałowego), Ewelinie Niemczyn, Adrianowi Wysoczańskiemu, rodzicom dzieci oraz za wsparcie finansowe Gminnej Komisji do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.  Brak komentarzy:

Prześlij komentarz