środa, 19 czerwca 2013

Zuzanna Celmer -licencjonowany psychoterapeuta i psycholog

Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszycach

Jestem godna/y  miłości i szacunku!!!
Psychoterapeuta od trudnych życiowych problemów uświadamiała wszystkim, że każdy człowiek żyjący na tej ziemi jest godny miłości i szacunku.

Zuzanna Celmer -licencjonowany psychoterapeuta i psycholog
14 czerwca 2013
była gościem w krzeszyckiej bibliotece
i odpowiadała na pytania nurtujące młodzież i nie tylko...

Czy łatwo być nastolatkiem? Odpowiadała…, że nie tak łatwo jak wyobrażają sobie niekiedy dorośli, ale na pewno ciekawie. Całe mnóstwo pytań, odkryć, niepokojów, zdziwień i wzruszeń. Odkrywanie świata i poznawanie siebie. Wytyczanie własnej drogi życiowej. Miłość. I tyle jeszcze nowych, zmuszających do zastanowienia spraw czeka na ich drodze.
Autorka od lat pomaga ludziom w rozwiązywaniu różnorodnych problemów życiowych. Na naszym spotkaniu uświadamiała, że okres między piętnastym a osiemnastym rokiem życia jest bardzo ważny dla każdego człowieka. Wtedy to zaczynamy dojrzewać i budować swoją tożsamość. Zdarza się, że podjęte w tym czasie decyzje i wybory wpływają na całe nasze życie. Zuzanna Celmer bardzo poważnie traktuje rozterki młodych ludzi i starała się im doradzić, jak mają walczyć z kompleksami, jak budować poczucie własnej wartości, jak postępować w zgodzie ze swoimi poglądami. Wyjaśniała również, dlaczego dochodzi do konfliktów między rodzicami a dorastającymi pociechami. Mówiła też w jaki sposób radzić sobie z nieśmiałością i jak rozprawiać się z nastrojem, gdy wszystkiego mamy dość. Dla głębszego zgłębiania tej wiedzy odsyła wszystkich zainteresowanych do książki pt.: "O co pytają nastolatki” swojego autorstwa, która adresowana jest przede wszystkim do ludzi młodych, ale powinni po nią sięgnąć także rodzice nastolatków, ponieważ jest to zbiór odpowiedzi na najczęstsze pytania wieku dorastania i jest tam wiele cennych  wskazówek np.:, jak poznać swoje dzieci i zapobiec wielu poważnym problemom wychowawczym.
Druga część spotkania  poświęcona została, też bardzo ważnemu zagadnieniu jakim jest uczucie do drugiej osoby czyli miłości i szacunku. Ta część spotkania miała niemal formę warsztatową, w której młodzież dostała zadanie - pytanie: pokaż jak Ty widzisz uczucie do drugiej osoby; jak odbierasz miłość, czym jest dla Ciebie miłość i szacunek.?
Młodzież (krzeszyccy gimnazjaliści trzecich klas) stanęła na wysokości zadania i w sposób bardzo czytelny i obrazowy pokazała naszemu gościowi czym jest dla nich miłość i szacunek. Autorka była bardzo zadowolona z kreatywności i wyobraźni młodzieży i jednocześnie poprosiła wszystkich o zapamiętanie tych słów; „Jesteśmy godni miłości i szacunku”, ponieważ każdy człowiek żyjący na tej ziemi na prawo  i do miłości i do szacunku bez względu na status zawodowy, wykształcenie, wiek, uposażenie.

Kolejnym punktem naszego spotkania z tak niezwykłym gościem były rozmowy niemalże indywidualne z uczestniczkami Dyskusyjnego Klubu Książki, który działa przy naszej bibliotece oraz zaproszonymi gośćmi.
To było jedno z wartościowszych i bardzo pouczających spotkań autorskich jakie mieliśmy przyjemność organizować w naszej bibliotece i życzylibyśmy sobie i naszym mieszkańcom więcej takich spotkań w przyszłości. Wszystkich zainteresowanych tematyką poruszaną w książkach Zuzanny Celmer zapraszamy do naszej biblioteki. W swoich zbiorach mamy wszystkie tytuły książek wydane przez autorkę.
ZAPRASZAMY
GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
W KRZESZYCACH
UL.GORZOWSKA 7/8
.
 NOTA  O  AUTORCE:

 Zuzanna Celmer - psychoterapeuta z rozległą wiedzą i jeszcze większym doświadczeniem.
Jest jedną z pierwszych osób w Polsce, które zaczęły wprowadzać terapię małżeńską i rodzinną. Prowadzi również terapię indywidualną, głównie w przypadkach niskiej samooceny i nie radzenia sobie z życiowymi trudnościami. Napisała dziesięć książek o tematyce małżeńskiej, rodzinnej i społecznej – niemal wszystkie stały się bestsellerami, m.in. „Człowiek na całe życie”, „W łóżku z teściową”, „Czy wiesz kogo kochasz?”, „O co pytają nastolatki”. Pracę zawodową łączy z działalnością społeczną. Jest współzałożycielką i wiceprezesem Stowarzyszenia na rzecz dzieci „Słoneczna Droga” oraz członkiem Klubu Soroptymistek. Aktywnie działa w Międzynarodowym Forum Kobiet. Od lat współpracuje z różnymi czasopismami, m.in. na stałe związana była z miesięcznikiem „Zwierciadło”. Jej odpowiedzi na listy czytelników były publikowane w rubryce „Serce w rozterce”. Zapraszana jest także jako ekspert lub współprowadząca do wielu programów telewizyjnych i radiowych. W ostatnich latach razem z Marcinem Wojciechowskim prowadziła w TOK FM bardzo lubianą przez słuchaczy audycję „Czas dla siebie”.
Pomimo tak wielu obowiązków, jak sama mówi, lubi uczyć się, rozwijać, stale poszerzać swoją wiedzę. Jest ciekawa świata i ludzi, ma wrażenie, że wszystko jeszcze przed nią. Ukończyła kurs Programowania Neurolingwistycznego, zakończony amerykańskim certyfikatem (stopień Masters) oraz podyplomowe studia filozofii i etyki na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Odbyła studia gender, również na UW - gdzie była także wykładowcą. Ukończyła kurs hipnozy – Kromeriż i półtora roku studiów medycyny chińskiej. Odbyła wiele zagranicznych staży, m.in. we Francji, USA, Szwecji i Finlandii. Interesuje ją buddyzm, parapsychologia i szeroko pojęta duchowość. Praktykuje medytację.
Jej misją życiową jest pomoc innym w odnajdywaniu wewnętrznego potencjału, własnej ścieżki życiowej i wspieranie ich w szeroko pojętym rozwoju.

4 komentarze: