poniedziałek, 20 maja 2013

Anna Strzelec w Krzeszycach

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W KRZESZYCACH

Z cyklu: spotkania z czytelnikami...
RELACJA Anny Strzelec –pisarki- poetki- publicystki, po spotkaniu autorskim 16 maja 2013 roku w bibliotece w Krzeszycach:

Moje spotkanie z czytelnikami odbyło się w mile położonej, niedużej miejscowości, w woj. lubuskim - przepełnionej w bieżącym maju zapachem bzu i konwalii. W bibliotece mieszczącej się w nowoczesnym i obszernie zagospodarowanym wnętrzu, które służy nie tylko do typowego wypożyczania książek, lecz odbywają się tam również spotkania z interesującymi ludźmi w dziedzinie kultury i sztuki oraz pozalekcyjne zajęcia dla dzieci.
Zapamiętam serdeczność, z jaką zostałam przyjęta i duże zainteresowanie moją twórczością, które to towarzyszyły rozmowom z przemiłymi członkiniami Dyskusyjnego Klubu Książki.
Przy kawie i domowym, pysznym cieście spędziłam najprzyjemniejsze, z moich dotychczasowych spotkań autorskich.
Podziękowania i serdeczne wyrazy uznania kieruję do pań: kierowniczki GBP - pani Jolanty Solińskiej, Małgorzaty Taraszewskiej i Doroty Gawrońskiej za przygotowanie spotkania z wyjątkową perfekcyjnością i oprawą plastyczną, a uczestnikom - słuchaczom za przybycie i zainteresowanie tematami, jakie poruszam w moich książkach.
Życzę również dalszych sukcesów w kreatywnej pracy w dziedzinie szerzenia kultury i sztuki w tej sympatycznej, krzeszyckiej okolicy.
Anna Strzelec

BIBLIOTEKA PRZESTRZENIĄ DLA KREATYWNYCH” – Hasło Tygodnia Bibliotek 2013 ,w którym GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA w Krzeszycach aktywnie bierze udział oferują swoim czytelników bogaty program działania.
Pragniemy ,w różnych formach pokazać pozytywne zmiany, które zachodzą w naszych placówkach. Biblioteka, jako przestrzeń dla kreatywnych, staje się miejscem inspiracji i realizacji wielu niezwykłych pomysłów na promowanie literatury i zachęcanie do sięgania po książki każdego odbiorcę, bez względu na wykształcenie, wiek czy światopogląd.
Kontakt z literaturą pobudza wyobraźnię, wpływa na elastyczność myślenia, słowem rozwija kreatywność. Biblioteka jest miejscem, które wspiera ciekawe pomysły, umożliwia rozwój zdolności w wielu dziedzinach. Interaktywny charakter i różnorodna oferta biblioteki tworzy „węzeł komunikacyjny” dla użytkownika z każdej grupy wiekowej, każdego środowiska i każdej profesji. We współczesnym społeczeństwie sieciowym kreatywność staje się coraz większym atutem. Biblioteka odpowiednio wyposażona i dostosowana do potrzeb użytkowników ułatwia nieograniczony kontakt z wiedzą, nauką, literaturą, nowymi mediami. Sprzyja rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych oraz kontaktom społecznym. Motywuje również czytelnika do samodzielnego pogłębiania kompetencji informacyjnych i zapewnia mu odpowiednie zasoby edukacyjne. Pomaga w określeniu jego własnej i grupowej tożsamości, a często oferuje także wsparcie ekspertów i różne formy warsztatowe.




















Brak komentarzy:

Prześlij komentarz